Referandum çalışmaları konusunda basın açıklaması yaptı
banner117
banner108

20 Şubat Pazartesi günü Sakarya'da 20 milletvekili ile başlattığımız  "Hayır" çalışmalarına Sakarya'nın bütün ilçelerinde olduğu gibi Hendek'te başlamış bulunuyoruz. Dün Hendek merkezindeki esnaf ziyaretlerimize ve akşam Puna mahallemizdeki ziyaretimize  Burdur eski milletvekilimiz Ramazan Kerim ÖZKAN eşlik etmiştir. Bu gün Muhtarlar derneği, Esnaf ve Sanatkarlar odası      ziyaretlerimiz sonrası Salı pazarında esnaf ve halkımıza " Neden Hayır Demeliyiz " bildirilerini dağıtarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü, kardeşlik ve hoşgörü ortamının tekrar ülkemizde filizlenmesi için, demokratik, laik, parlamenter yönetimin ağırlıklı olduğu cumhuriyetin devamı için referandumda "Hayır" yönünde tercih kullanacağımızı bir kez daha beyan ediyoruz. Ortak akıl ile yönetilen bir ülke için "Hayır" diyoruz. Ülkenin bütün sorunlarını ve Ülkenin bütün kararlarını bir kişinin aklına bırakmamak için "Hayır" diyoruz.
 
 
 " HAYIR " Demezseniz  Ne Olacak ?

 Tek adam rejimi

* Tek adam rejimi kurulacak, tek adam her şey olacak, devletin tümüne hükmedecek. Bir kişi Başkan seçilecek ve o kişi hem hükümet, hem Meclis, hem de mahkeme olacak.

 Başkan – parti başkanı

* Başkan olan kişi aynı zamanda bir partinin genel başkanı olacak. O parti belki de senin hiç oy vermediğin / hiç sevmediğin bir parti olacak.

 Kanun yapacak, hakim atayacak

* O partinin genel başkanı hakimleri atayacak. Kararname adı altında kanun yapabilecek. Seçtiğin Millet Meclisini fesih edebilecek. Orduya emir verecek.

Vekiller hükümsüz

* Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak. Sözünü kimse dinlemeyecek.

3. Dünya ülkesi

* Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, Japonya gibi değil, Suriye, Libya, Mısır, İran, Kuzey Kore, Uganda gibi bir ülkede yaşayacaksın.

 Demokrasi kalmayacak

* Rejim değişecek. Sadece adı Cumhuriyet olacak. Gerçekte krallık gibi her şey bir kişinin elinde olacak. Demokrasi kalmayacak.

Başkanın dokunulmazlığı

* Başkan sokakta bir kişiyi öldürse, 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak.

* Başkan ve yardımcıları ile bakanları yolsuzluk yapsa, yetim hakkı yese, devlet malına el uzatsa dahi 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak.
* Başkan kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi fesih edebilecek.

 Can ve mal güvenliği

* Hakimler ve savcılar Başkanın sözünden çıkamayacak. Başkan hak hukuk tanımaz, zorba biriyse seni koruyacak hiç kimse olmayacak. Can ve mal güvenliğin kalmayacak. 

Belirsizlik

* Tek adam karar verdiğinden belirsizlik hakim olacak. Kimse yatırım yapmaya cesaret edemeyecek. Ekonomi tek adamın keyfine göre vereceği kararlara kurban edilecek. Kriz, iflaslar, işsizlik ve yoksullukla birlikte çöküş gelecek.
* Asgari ücreti, fiyatları, maaşları, işçi memur alımlarını, dernek sendika kurulması ve kapatılmasını, her şeyi tek adam belirleyecek.

 Kutuplaşma

* Tek adam kimsenin aklına ihtiyaç duymayacağından, devlet ve toplum hayatında danışma, ortak akıl, uzlaşma gibi yöntemler olmayacak. Çatışma, kutuplaşma ve terör için en uygun zemin oluşacak. Çatışma ve terör artacak.
 Haklar

* Beş yılda bir sandığa gidip bir Başkan bir de onun partisinin çoğunlukta olduğu Meclisi seçeceksin. Bir dahaki seçime kadar sana kimse bir şey sormayacak. Seçtiğin milletvekili de Başkanı kontrol edemeyecek, senin hakkını koruyamayacak.

 Başbakan yok, bakanlar başkana karşı sorumlu

* Başbakan olmayacak. Bakanlar sadece Başkana karşı sorumlu olacak, Meclise karşı sorumlu olmayacak. Milletvekillerini umursamayacak.

* Seçtiğin milletvekilleri bakanlardan ve bürokratlardan hizmet yapmasını isteyemeyecek, hesap soramayacak. Sana hizmet getiremeyecek.

 Her yere siyaset

* Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girecek. Buraların hepsi “Başkanın Partisine” göre düzenlenecek.

 Parti devleti

* Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinden değilse devlet kapısında yerin olmayacak.

* Başkan isterse devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek.

* Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak.

 
Reyhan AZAK
CHP Hendek İlçe Başkanı

Anahtar Kelimeler:
HendekReferandum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yeşim 1 yıl önce

Karalama kampanyasının merkezinde din var. Toplumca hassasiyetimizin olduğu bir konu olduğundan din düşmanı olduğu iddia edilerek ön yargı oluşturulmak isteniyor. Ama toplumumuz ne kadar duyarlı ki, 10 Kasımda Anıtkabire gidiyor ve ellerini açıp Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e duasını ediyor...

Avatar
Dobra Dobra 1 yıl önce

İbadetlere dokunulmadı. Ama, hayatla ilgili meselelere müdahale edildi. Hukuk sistemi, harf devrimi, kadın hakları…
Türkiye hala İslam dünyasının parlayan yıldızıysa, bunun temelinde o devrimler var.
Atatürk’ün amacı, dindar bir toplum yaratmak değildi. Atatürk, din anlaşılırsa dincilerin ortadan kalkacağına inanıyordu.
Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığının iki temel ayağı var: Din düşmanlığı, Kürt düşmanlığı. Bu uluslararası projenin Türkiye’deki aktörleri hala bilinçli ve planlı olarak iftiralarını sürdürüyorlar.
Buna sen de dahilsin.
Bilmiyorsun.
Cahilsin.
Okumuyorsun.
Araştırmıyorsun.
Sonra da kalkıp çamur atıyorsun.

Avatar
mehmet 1 yıl önce

Milletvekili bir hiç sayilacak deniyor.ardından başkan birsuç işlerse 400 vekil izin vermesi gerekir deniyor simdi busöylem çatişmiyormu

Misafir Avatar
Kemaliyeli 1 yıl önce @mehmet

Tabii ki de çatışmıyor. Anlatayım o zaman.
Birincisi: Hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olması gerekir. Getirmek istedikleri sistemde, hakimiyet tek adama verilmektedir. Devlet, cumhurbaşkanının çıkartacağı kararnameler ile yönetilecek, bu kararnameler sorgulanamayacaktır. Cumhurbaşkanının yardımcıları ile bakanlar, halkın seçtiği vekiller tarafından değil, cumhurbaşkanının keyfine göre atanacaktır. Bunların denetlenme ve sorgulanmaları yapılamayacaktır. Cumhurbaşkanı ve bakanlar halkın iradesi ile oluşan TBMMne karşı sorumlu olmayacaktır. İşte buna da milletvekili hiç sayılacak denir.”
İkincisi: Cumhurbaşkanının bir suç işlemesi halinde 400 milletvekilinin kabulü ile yargı yolu açılabiliyor. Bu da sayısal olarak mümkün değil. Hadi kabul edildi diyelim. Cumhurbaşkanının yüce divana kendisi tarafından atanan 12 üye mi yargılayacak? Haklarında yolsuzluk ve rüşvet iddiası olan dört bakan yüce divana gönderilebildi mi? Cumhurbaşkanı hiç gönderilemez.
Büyük bir kandırmaca içindeler..

Beğenmedim! (0)
Avatar
Mayyildiz 1 yıl önce

Yıllarca aynı şeyleri siz yaptınız sizin için değişiklik yok zorunuza giden ne anlamadim

Misafir Avatar
Sevgi 1 yıl önce @Mayyildiz

15 yıldır ülkeyi tek başına AK Parti yönetiyor. CHP değil.
Bu süreçte, Cumhurbaşkanı, Başbakan, bakanlar, TBMM Başkanı, TBMM komisyonlarındaki çoğunluk kısacası her şey tek başına AK Parti’ye ait değil miydi?
Mehmet Bey, yanlış biliyorsunuz.
CHP, 1950 yılı Mayıs ayının ardından günümüze kadar CHP tekrar tek başına iktidar olamamıştır. Tek başına iktidar olmayan bir parti, nasıl olur da; 15 yıldır ülkede tek başına iktidar olan AK Parti gibi yapmış olabilir.Gerçekler ve doğrularla çelişmeyin.Bir kere de olsun, başarısız olduklarını kabul etme erdemini gösterin…!

Beğenmedim! (0)
Avatar
Adam 1 yıl önce

Ülkemizi evet hayır yarışında yoranlar, darbe yapmaya çalışanlar, hepsini kınıyorum ve lanetliyorum...

Misafir Avatar
Sabri 1 yıl önce @Adam

Ülkemizin ekonomisi berbat bir durumda. Hem PKK, hem IŞİD terörü, hem de FETÖ azmış bir durumda. Ülkede huzur yok, istikrar yok, toplum bölünmüş. Camilerimiz bile; bu cami filancaların gittiği cami, şu cami falancaların gittiği cami haline gelmiş. Esnaf,çiftçi, emekli, ziraatçi, hayvan yetiştiricisi kan ağlıyor. tüm bunlara rağmen yedi düvel Türkiye Cumhuriyetini yıkmak ve bölmek için tüm araçları kullanarak saldırıyor.
bizim böyle bir durumda referanduma değil, birleşmeye ve bütünleşmeye ihtiyacımız var. Ama maalesef ABD'nin Büyük Orta Doğu projesinde" Orta Doğuda rejimler ve sınırlar değişecek." denilmesine rağmen, bu planın yurt içindeki uygulayıcıları, eş başkanlarının umurunda değil. Ülkemiz bir felakete sürükleniyor. Gün bölünme ve iktidar hesapları yapma değil, gün birleşme günüdür...

Beğenmedim! (0)
Avatar
Uğur 1 yıl önce

Hendek halkı herşeyin farkında seyirciler skora odaklanırken, biz ülkemizi seviyoruz.

Misafir Avatar
Rıdvan 1 yıl önce @Uğur

Ben de Kemaliyelinin dediklerinin altına imzamı atıyorum.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Rıdvan 1 yıl önce @Uğur

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir dönem Türk Milleti veya onun seçtiği vekiller, TBMM'den kovulmamıştır.Öyle ki savaş dönemlerinde bile böyle bir şey olmamıştır.
Ancak, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin parolası olan HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.” Sözünü şimdi ayaklar altına alıp; kovulmaktan da beter olan HAKİMİYETİN TÜRK MİLLETTİNDEN ALINIP, TEK BİR ADAMA VERİLMESİ” çabalarınıza Büyük Türk Milleti tarafından #HAYIR denilecektir.
Bir kere olsun yalan ve riyadan uzak durmayı becerebilseniz...!!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Kemaliyeli 1 yıl önce @Uğur

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir dönem Türk Milleti veya onun seçtiği vekiller, TBMM'den kovulmamıştır.Öyle ki savaş dönemlerinde bile böyle bir şey olmamıştır.Yalan, riya
Ancak, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin parolası olan HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.” Sözünü şimdi ayaklar altına alıp; kovulmaktan da beter olan HAKİMİYETİN TÜRK MİLLETTİNDEN ALINIP, TEK BİR ADAMA VERİLMESİ” çabalarınıza Büyük Türk Milleti tarafından #HAYIR DENİLECEKTİR.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Yeşim 1 yıl önce @Uğur

Ortaçağ tarihini okumaz, bilmezsin.
Osmanlı tarihini okumazsın, bilmezsin.
Kurtuluş Savaşını, Milli Kongreler tarihini okumazsın, bilmezsin.
Türk Siyasi tarihi okumazsın, bilmezsin.
Dünya tarihinden bi’habersin,
Bırak başka lisan bilmeyi, Türkçeyi bile doğru dürüst yazamaz ve konuşamazsın.
Sonra da, cehaletle yoğrulmuş bir kültürün müridi olarak kalkıp; 57 yıllık ömründe yedi cephede savaşa katılmış, ana dili olan Türkçe dışında Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İngilizce ve Rusça olmak üzere yedi lisan bilen, 3997 tane kitap okumuş büyük bir öndere ve onun kurduğu Cumhuriyete iftiralar atıp, yalanlar düzersin.
“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ…”

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Rıdvan 1 yıl önce @Uğur

Düşünceni ifade ederken daha seviyeli olabilirsin.
%60 evet çıkmayacağını Cumhurbaşkanı da Başbakan da görüyor. Bu nedenle, kürsülerden “BOZKURT ” işareti yapıyorlar. Siz, hala farkında değilsiniz.
Reisiniz, Ülkücülere ve Bahçeli’ye hitaben:
"Bunlar, Fatiha'yı bilmezler."
"Bunlar, kandan beslenen vampirlerdir."
"Kimse bize Türklükle de gelmesin."
“Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık.”
"Sayın Bahçeli, sen Bozkurtlarla mı geziyorsun? Bozkurtların sana hayırlı olsun. Ben Bozkurtlarla dolaşmıyorum, Eşref-i Mahlûk olan insanlarla dolaşıyorum" demedi mi?
Referandumda %60 evet alacak olan birisi, şimdi kalkıp meclis kürsüsünden “BOZKURT İŞARETİ” yapıp Ülkücüleri ve MHP’ye gönül verenleri “TAVLAMA” yoluna gider mi hiç..?
Yüce yaradan Allah’ın sana bahşettiği o beyni bir kez olsun kullan bari…!!

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Dobra Dobra 1 yıl önce @Uğur

Atatürk ve Cumhuriyet dönemine ilişkin; cahilce yalan dolanlarla, karalama ve iftirada bulunuluyor.
Anadolu topraklarında ezan asla yasaklanmadı. tam tersi savunup kanıtlayacak tek bir Allah kulu çıkamaz! Bunu kanıt göstermeden savunan ve toplumu kandıran kişiler de sadece şeref yoksunu biçarelerdir. Ellerinde hiçbir dayanak olmaksızın Atatürkün 1932 de ezanı yasakladığı yalanını hayâsızca yayanların tek kuyruk sancısı ezanın Türkçe okutulmasıdır. Sadece ve sadece budur kin ve nefretleri. Ezanlar gürül gürül üstelik halkın anlayabileceği dille Türkçe okutuldu. Böylece dilimiz Türkçe en yükseğe, minarelere çıkarıldı.
Ezanı yasaklayanlar işgalci Yunanlılar idi. Onları ve Yunanlılarla işbirliği yapan yerli güruhu (ki bunlar sofu görünümlüydü) Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları kovaladı yurdumuzdan. Ezanların susmasını engelledi.Ey cahil kişi, bu gün minarelerimizden günde beş vakit Ezan-ı Muhammed” yankılanıyorsa. hakaret ettiğin ve küfrettiğin BÜYÜK İNSANLARA BORÇLUSUN..."

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Dobra Dobra 1 yıl önce @Uğur

Osmanlı İmparatorluğu şeriatla yönetiliyordu fakat Kuran duvarda asılıydı. Cumhuriyeti döneminde, Kuran duvardan indirildi, Kuran’ı halka açtı Cumhuriyet. Bu aslında, bir dinsel devrimdir.
- Kuran 13. yüzyılda da Türkçe’ye tercüme edildi, Osmanlı döneminde de birkaç girişim oldu fakat bunların hepsi bireysel çabalardı ve yaygınlık kazanmadı, halka ulaşmadı. Kuran matbaa geldikten 100 yıl sonra basıldı, o da Türkçe değil.
- Cumhuriyet döneminde ise Türkçe tefsir yapıldı, ülkenin dört bir yanına ücretsiz dağıtıldı. Kuran yasaklandı gibi bir iddia doğru olabilir mi? Cumhuriyeti kuranlar Elmalılı Hamdi Yazır’a para vermişlerdir doğru bir Kuran tercümesi olması için.
- Cumhuriyet İslam’ın özüne dokunmamıştır. Ee, Türkçe okunuyor. Okunsun! İngilizce de okunur, Fransızca da... Ezanlar susturuldu diye yalan söylüyorlar. Ezan 1932-1950 yılları arasında Türkçe okundu ama gürül gürül okundu. Ezanın susturulduğu bir zaman var. O da, padişahların ülkenin başında olduğu “İŞGAL YILLARINDA…”

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Vedat 1 yıl önce @Uğur

Güya Atatürk ve Cumhuriyeti eleştiriyorsun ve yıprattığını zannediyorsun
‘‘Cumhuriyet saltanat soyluluğunu yıktı. Kendini Allah'ın yeryüzündeki gölgesi olarak gören düşünceye son verdi. Şirk düzenini yıktı ve halkın iktidarını kurdu. Onun için siz özgür birey oldunuz (!) Onun için Cumhurbaşkanı, onun için siz başbakan oldular. 1923ten itibaren Anadolu çocukları bu toprağın sahibi oldu. Sayın Erdoğan ne ile övünüyor; Kasımpaşalıyım, halkın içinden geldim. Bu günlere, bu ülkeyi kuran adamın, o saltanat-şirk düzenini yıkmasıyla geldiniz

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Murat 1 yıl önce @Uğur

Bu gün minarelerimizden ezanlar okunuyorsa,
Göklerimizde şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa,
Adın Yorgi değilse,
Soyun sopun belli ise,
Bunu Atatürk ve Cumhuriyete borçlusunuz.
İnsani değerler olan; vefa ve kadir kıymet bilmek de fıtratınızda yok.
Millet anlayışınız bile yanlış.
Bir kere bu millet” değil, TÜRK MİLLETİ” demen gerekir. Senin ve peşinden gittiklerinin zihniyeti de bir türlü TÜRK” adını ağzınıza almıyorsunuz.
Esas TÜRK MİLLETİ” sizi 15 yıldır dinliyor.
Taksim'e cami temeli atarak
Subaya başörtüsü takarak
Ülkeyi Allah ile aldatarak
Masum halkı siyasi kurnazlıkla kandırarak referandumu kazanıp politik güç devşirmeye çalışın!!
Artık, "Türk Halkı" yutmuyor bunları.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CAVİT 1 yıl önce @Uğur

NERENİZİ YIRTARSANIZ YIRTIN YÜZDE 60 EVET BU MİLLET SİZİ ÇOK DİNLEDİ SİZİN ZİHNİYETİNİZ BU MİLLETİ KENDİ MECLİSİNDEN KOVDU EZANLARI SUSTURDU KURANI KERİMİ YASAKLATTI DAHA NE ANLATIYONUZ

Beğenmedim! (7)
Misafir Avatar
Aysel 1 yıl önce @Uğur

Hendek halkının ve Türk Milletinin büyük bir çoğunluğu bunun farkında: Ama, iktidar hırsından kendilerini alamayan doyumsuzlar ile bunlara körü körüne veya üç kuruş menfaat uğruna her türlü desteği verenler farkında değil. Türkiye Cumhuriyetini her şeyden fazla seviyoruz. Ne iktidar, ne saray, ne ne rejim, ne başkanlık. "YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ..."

Beğenmedim! (0)