Yaşanan o olay sonrasında koruma altına alındılar...

Her geçen gün sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirilen şiddet olaylarına bir yenisi geçtiğimiz günlerde Arifiye de yaşanmıştı.

Yaşam 15.01.2021, 16:29 16.01.2021, 11:55
Yaşanan o olay sonrasında koruma altına alındılar...
© HENDEK HABER

Olayın yaşandığı anda orada bulunan duyarlı bir vatandaşın video çekimi ve anne köpeğin yavrularından nasıl ayrıldığını göstermekteydi. Büyükşehir ve Polis ekipleri devreye girdi...

Geçtiğimiz haftalarda talihsiz bir olayla sosyal medyada gündeme gelen Arifiye Cumhuriyet Mahallesinde sahipsiz köpek ve yavruları Büyükşehir Belediyesi Geçici Sokak Hayvanları Bakım Evinde koruma altına alındı.

Yaşanan o olay sonrasında koruma altına alındılar...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gündeme gelen Arifiye Cumhuriyet Mahallesinde sahipsiz anne köpek ve yavrularını koruma altına aldı. Ekipler tarafından Karaman’da bulunan Geçici Sokak Hayvanları Bakımevine getirilen anne köpek ve yavrularının detaylı sağlık kontrolleri uzman veteriner hekimler tarafından gerçekleştirildi. 

Yaşanan o olay sonrasında koruma altına alındılar...

Can dostlarımızı unutmayalım

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Anne köpek ve yavrularımızı bulunduğu yerden alarak Geçici Sokak Hayvanları Bakım Evimizde koruma altına aldık. Burada uzman veteriner hekimlerimiz tarafından detaylı sağlık kontrollerini yaparak gerekli müdahalelerde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi olarak minik dostlarımızın her zaman yanındayız. Bu zorlu kış şartlarında can dostlarımızı unutmayıp kapılarımızın önüne bir kap mama bırakmayı ihmal etmeyelim” ifadelerine yer verildi. 

Yorumlar (0)
15
kapalı
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı