Hendek de Akademisyen Öğretmen Kovid-19 dan vefat etti.

SUBÜ akademisyeni Altınkök hayatını kaybetti. SUBÜ Hendek Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerinden Prof. Dr. Necat Altınkök, Kovid-19 hastalığından kaynaklanan kalp krizi neticesinde hayatını kaybetti. Altınkök için üniversite ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık tarafından baş sağlığı mesajı yayımlandı.

Vefat Edenler 11.11.2020, 14:17 11.11.2020, 22:28
Hendek de Akademisyen Öğretmen Kovid-19 dan vefat etti.
© HENDEK HABER

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) akademisyenlerinden Prof. Dr. Necat Altınkök hayatını kaybetti. Konuya ilişkin olarak SUBÜ’den yapılan açıklamada, “Hendek Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Başkanımız Prof. Dr. Necat Altınkök, yakalandığı Kovid-19 hastalığından kaynaklanan kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Çalışma arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz” denildi. Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Acı kaybımız. Hendek MYO akademisyenimiz Prof. Dr. Necat Altınkök’ün vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Genç yaşta kaybettiğimiz hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Hendek de Akademisyen Öğretmen Kovid-19 dan vefat etti.

Prof. Dr. Necat Altınkök kimdir ?

1965 yılında Sinop’ta doğan Altınkök, lisans eğitimini 1989 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. 1997 yılında ‘Sert Dolgu Kaynağı ve Plazma Kaplamaların Aşınma Davranışlarının İncelenmesi’ teziyle Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Metal Eğitimi Yüksek Lisans Programını, 2003 yılında ise ‘Otomotiv Endüstrisinde Kullanılan Alümina/SiC Metal Matriks Kompozitlerin Üretimi ve Özelliklerinin İncelenmesi’ teziyle Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi Doktora Programını tamamladı. 1996 yılında Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metal Eğitimi Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayata adım atan Altınkök, 2005 yılında Yrd. Doç. Dr. unvanıyla Hendek Meslek Yüksekokulu’nda göreve başladı. 2011 yılında doçent, kısa süre önce ise profesör unvanına yükseldi. Altınkök’ün ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi, editör kurulu üyelikleri ve hakemlikleri bulunuyordu.

Hendek de Akademisyen Öğretmen Kovid-19 dan vefat etti.

VEFAT

Aslen Sinoplu Olup Çiftlik Mahallesinde ikamet eden, Prof. Dr. Necat Altınkök vefat etmiştir. Cenazesi bugün Çiftlik Mahallesindeki hanesinde saat 14:00’da kılınacak cenaze namazının ardından İlçemiz Aile Kabristanlığına defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet acılı Ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.


 

Yorumlar (2)
Hakan 4 ay önce
Hocam beni bırakırdın ama yine de seni severdik 2-3 bir şeyini iyi kötü öğrendik mutlu git özleyeceğiz
Ilyas Dadaşoğlu 4 ay önce
Komşuma Allah'tan rahmet diliyorum mekanı cennet olur inşAllah úzgúnúz
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
13
açık