Ulaşım aracı martı bizim caddelere sonunda kondu…

Ülke genelinde elektrikli ulaşım araçlarının artmasıyla birlikte, gelişen yeni teknolojiler ve uygulamalar yep yeni girişimcilere yol açıyor. Adını denizlerin vazgeçilmezi olan martı dan alan interaktif ve uygulama odaklı ürün Martı elektrikli scooter sakarya caddelerine bir den konu verdi…

Teknoloji 16.10.2020, 22:31 16.10.2020, 23:36
Ulaşım aracı martı bizim caddelere sonunda kondu…
© HENDEK HABER

Sakarya’da yeni bir ulaşım aracı olarak martı scooterlar hizmete sunuldu. Büyükşehir Belediyesi ve Martı İleri Teknoloji A.Ş. işbirliği ile 200 elektrikli scooter kullanımda olacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Martı İleri Teknoloji A.Ş. işbirliği ile yeni bir uygulama hayata geçiyor. Türkiye’de şu ana kadar 16 ilde kullanmaya başlanılan ‘Martı Scooter’ artık Sakarya’da olacak. 200 adet kullanıma sunulacak ‘Martılar’, Adapazarı Çark Caddesi ve Serdivan’da vatandaşların hizmetinde olacak.

Ulaşım aracı martı bizim caddelere sonunda kondu…Çevreci scooter

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Martı İleri Teknoloji A.Ş. işbirliği ile Sakarya’da vatandaşlarımızın kullanımına yeni bir ulaşım aracı kazandırdık. Sakarya’da bir ilk olan çevreci elektrik araçlarda açılış ücreti alınmayacak ve dakikası 39 kuruştan vatandaşların hizmetinde olacak. 7/24 sahada çalışan bir ekip ile her gün elektrikli araçların bataryaları yenilenecek. Kullanılan martılar ağaç ve özel mülk haricinde tüm elektrik direklerine ve uyarı levhalarına bırakılabilecek. Vatandaşlarımız telefonlarına indirdikleri aplikasyon ile kayıt yaptırdıktan sonra kredi kartlarını tanımlayarak çevreci ulaşıma katılabilecekler” denildi. 

Yorumlar (0)