banner194

Hendek Pehlivanları Söğütlü Er meydanındaydı

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten’in daveti ile 35.si düzenlenen Söğütlü Tarım Hayvancılık ve Süt Festivali kapsamında düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerine Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu katılarak, başpehlivanlarla birlikte Söğütlü er meydanına davul zurna ekibi eşliğinde girdi.

Hendek Pehlivanları Söğütlü Er meydanındaydı

Babaoğlu Söğütlü Er meydanında 7 Pehlivan Babaoğlu için güreşti

2005 Yılı Kırkpınar Başpehlivanı Samsunlu Şaban Yılmaz olmak üzere Hendek Belediyesi güreşçilerinden Hendekli Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı, Çorumlu Murat Gençtür, Ordulu Nadir Takı, Ankaralı İbrahim Katkıcı ve yine Hendekli Mahmut Kavakçı dahil 7 baş pehlivan Başkan Babaoğlu adına güreştiler. Çeşitli boylarda kıran kirana mücadeleler olurken başpehlivanlık kategorisinde  toplamda 26 başpehlivan mücadele etti.

Yarı final karşılaşmasında kurada Hendek Belediyesi başpehlivanları usta çırak Ahmet Kavakçı ve Süleyman Aykırı birbiriyle karşılaştılar.  Kavakçı’yı yenerek finale yükselen Süleyman Aykırı ustasının elini öperek vefa örneği gösterdi. Finalde Aykırı’yı yenen Kocaeli Karamürselli Hüseyin Gümüşalan 1. Olurken, Başkan Babaoğlu’        nun pehlivanları Süleyman Aykırı 2. Ahmet Kavakçı ve Şaban Yılmaz da 3. lük elde ettiler. 

 Selman Dede Güreşlerini muhteşem bir şekilde organize eden ve ata sporu yağlı pehlivan güreşlerine destek veren Başkan Babaoğlu’na başpehlivanlar teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER