Hendek den Tokyo Maratonuna katılacak

Şehrimizin maratoncularından, Hendek Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu Müdürü Aykut DUMAN  3 Mart 2019 tarihinde Tokyo Maratonuna katılacak.

Spor 21.02.2019, 13:58
Hendek den Tokyo Maratonuna katılacak

Dünya genelinde Tokyo, Boston, Londra, Berlin, Chicago ve New York maratonlarından oluşan 6 majör maraton bulunmaktadır. Bu 6 maratona katılabilmek için kura ya da belli bir dereceye göre katılım hakkı elde edilmektedir. Bu 6 yarışa Dünya genelinde her yıl  400 bin kişinin üzerinde başvuru olmakta ve 37500 kişi maratona katılmaktadır. 

3 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Tokyo maratonuna girmeye hak kazanan ve dünya genelinde 37500  kişi arasından Türkiye'den sadece Aykut DUMAN katılacağı 42 km'lik maratonda,  ülkemizi iyi bir şekilde  temsil ederek, maratonu koşmayı hedeflemektedir.

Aykut DUMAN " Bu maratona katılabilmek için sponsor olan Ticaret  Borsası Başkanı Adem SARI'ya teşekkür ederek, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi istediğini" söyledi.

Aykut DUMAN geçtiğimiz ekim ayında Ukrayna Kiev maratonunda genel sıralamada ilk 50, kasım ayında İstanbul maratonunda da ilk 100'e girmeyi başarmıştı. 

Aykut DUMAN' a Tokyo Maratonunda başarılar diliyoruz.

Yorumlar (0)
14
açık