Bin Çeşit Yapı Market

Hendek Belediyesi Karate Takımı Engel Tanımıyor

5 Eylül 2015 tarihinde Ankara Ismet Iraz Spor salonunda yapılan Türkiye İşitme Engelliler Karate Şampiyonasında Hendek Belediyesi Karate Takımı sporcusu Rümeysa Akyüzlü Şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı.

Hendek Belediyesi Karate Takımı Engel Tanımıyor

Hendek Belediyesi Karate Takımı, işitme engelli öğrencisi Rümeysa akyüzlü için tüm imkanlarını kullanarak zirveye taşıdı.  İşitme engelliler 61 kg büyük bayanlarda şampiyon olan Rümeysa Akyüzlü Ekim ayında yapılacak olan işitme Engelliler Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. 17 Eylül 2015’ te İstanbul Burhan Felekte yapılacak olan Milli takım kampına davet edildi. 

Antrenör Nurkan Kayacık ve Soner Açıkyol  şunları söyledi:’ yaklaşık olarak bir yıldır Rümeysa ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Antrenmanlarda çok sıkı çalışıyor. Gerek kendisi gerekse ailesi desteklerini sonuna kadar kullanıyor. Biz de Rümeysa’ nın performansından memnunuz ve önümüzdeki ay yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında güzel sonuç alacağını düşünüyoruz. Avrupa Şampiyonasına kadar elimizde geleni yapacağız.’ Dedi. 

Ayrıca Hendek Belediyesi Karate Takımı Antrenörleri Nurkan Kayacık ve Soner Açıkyol, Hendek Belediyesi Başkanı Sayın İrfan Püsküllü ve tüm mülkü amirlerine bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. 

Hendek Belediyesi Başkanı Sayın İrfan Püsküllü:’ sporun her dalında varız. Bundan sonra da çocuklarımıza spor sevgisi vererek onları Ülke ve spor camiasına kazandırmak bizim için ödüllerin en büyüğü. Sporcumuz Rümeysa akyüzlü hafta sonu ANKARA ilinde yapılan Türkiye İşitme Engelliler Karate Şampiyonasında almış olduğu altın madalya bizleri ve hendek halkını çok gurulandırdı. Sporcunun yetişmesinde emeği geçen Antrenörler Nurkan Kayacık ve Soner Açıkyol’ u hendek halkı adına teşekkür ettiğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
talha
talha - 5 yıl Önce

helal olsun rümeysa. avrupa şampiyonuda olacağına güvenimiz tam.

SIRADAKİ HABER