Hendek Atatürk Stadı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yenilenmiş…

Az önce yapılan bilgilendirmeye göre “İLÇELER YEPYENİ TRİBÜNLERİNE KAVUŞTU” başlıklı bültende belirilenlere göre Hendek Atatürk Stadyumu Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yenilendiğini açıkladı ve stadın teknik özellikleri belirtildi…

Spor 10.11.2021, 17:41 11.11.2021, 11:47
Hendek Atatürk Stadı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yenilenmiş…
© HENDEK HABER

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Karasu İlçe Stadı, Hendek İlçe Stadı ve Karapürçek Sentetik futbol Sahası yanına tribün yapımı için çalışmalar başladı.
Tesisleşme alanında yeniliklere giden Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptıkları iyileştirmelere ek olarak yatırımlarına devam etmenin yanı sıra, bir yandan da tüm ilçelerin ihtiyaçlarına göre modern spor tesisleri kazandırıyor.

Karasu;

İncilli Mahallesine bulunan Sentetik Zemin Sahalı Karasu İlçe Stadyumu İlçenin tek futbol sahası olarak faaliyet gösteren, 2013 yılında sentetik zemin olarak yenilenen saha, 2020 yılında elektrik ve ışıklandırma tesisatında yenilemeler yapıldı. Karasu İlçe Stadyumunda, son yenilik olarak kullanılır hale getirilmesi hedeflenen tribünler, hizmete girdiğinde Karasu İlçe Stadyumu toplamda 480 seyirci kapasiteli çelik tribünlere kavuşmuş olacak.

Karapürçek;

4 Kulüpten 500’eyakın lisanslı sporcunun yer aldığı ilimizin şirin ilçelerinden Karapürçek’te,  Ahmetler Mahallesinde bulunan, uzun zamandır da resmi müsabaka oynanmayan Karapürçek Futbol Sahası, Sentetik Çim Zeminli Futbol Sahasına dönüştürülerek hizmete açıldı. Sentetik Çim Zeminli Futbol Sahası, atletizm pisti, sentetik antrenman futbol sahası, hakem ve sporcu giyinme odaları, sentetik çim yüzeyli futbol sahası olarak sporseverler ve Amatör Spor Kulüpleri için hizmete girdi.
Bu çalışmalara ek olarak Karapürçek Sentetik Futbol Sahası’na toplamda 240 kişilik çelik tribün için çalışmalara başlandı.

Hendek Atatürk Stadı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yenilenmiş…

Hendek;

Hendek İlçe Stadında ise; tribün kapasitesi ilavelerle birlikte 2 bine ulaşırken, eskiden protokol olarak adlandırılan alanda hakem odaları, doping kontrol odası, sağlık odaları ve toplantı odaları yapıldı. 240 kişilik 3.tribün montaj çalışmaları yapıldı. Tribün alanlarında çevre düzenlemelerine gidildi. Yenilenen ve ilaveten yapılan tuvaletler, yeni bilet satış noktası, büfe, satış ofisi, stadyum çevresi güvenlik duvarı kafes paneller ve çitler, stadyum aydınlatmaları gibi bir dizi yenilikler yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy;

‘‘Çalışmaların tamamlanan Hendek ve Karasu ilçelerimizde Futbol Sahalarımız yepyeni bir görünüm kazandı. Karapürçek ilçemizde de yapımına başlanan tribünlerin önümüzde hafta bitmesini planlıyoruz. Eski tribünlerin yıkılmasının ardından yoğun bir çalışmaya sergileyen çalışma ekiplerimiz, zeminini yaptıkları alana demontable çelik tribünü monte ettiler. Futbolcularımızın yeniden başarıdan başarıya koşarak futbolseverlere unutulmaz anlar yaşatacağına yürekten inanıyorum, bu sayede de seyirci- tribün sorunlarını bu şekilde ortadan kaldıracağız. Aynı şekilde diğer sahalarımızda da tribün sayılarını artırmayı hedefliyoruz’’

Yorumlar (1)
Osman 2 hafta önce
Onların Turgut neden gezdi o zaman stadyumun içinde sonra geçtiğimiz yaz aylarında da açıklama vardı belediye den diyor du çalışmalarımız devam ediyor yapıyoruz demek yapmadılar gerçi ilk maç a yetişecekte deyip yetişmemiş idi bslli oldu onlar yapmamış gençlik ve spor müdürlük yapmış