Bu Evler Çok Konuşulacak... Kedi Evleri geliyor…

Sokak hayvanları için şehrin muhtelif noktalarında kedi evlerini hayata geçirdi. Kedilerin sokakta daha güvende olacağı kedi evlerinde ayrıca sokak canlılarının kış mevsiminin sert hava koşullarından da etkilenmemesi amaçlanıyor.

Sosyal Hizmetler 21.10.2021, 13:11 21.10.2021, 16:56
Bu Evler Çok Konuşulacak... Kedi Evleri geliyor…
© HENDEK HABER

Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için şehrin muhtelif noktalarında kedi evlerini hayata geçirdi. Kedilerin sokakta daha güvende olacağı kedi evlerinde ayrıca sokak canlılarının kış mevsiminin sert hava koşullarından da etkilenmemesi amaçlanıyor.

Bu Evler Çok Konuşulacak... Kedi Evleri geliyor…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü kedilerin kendilerini güvende hissedebilecekleri kedi evlerini hayata geçirdi. Tek seferde 26 kediye ev sahipliği yapabilen kedi sığınma evleri il olarak Millet Bahçesi ve Aziz Duran Parkı’na monte edilirken, ihtiyaç halinde şehir genelinde yaygınlaştırılacak. 

Bu Evler Çok Konuşulacak... Kedi Evleri geliyor…

Kediler güvende olacak

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Can dostlarımızı kış mevsiminin sert hava koşullarından ve şehrin trafiğinden korumak adına Kedi Evlerini hayata geçirdik. Pilot bölge olarak Millet Bahçesi ve Aziz Duran Parkı’nı seçtiğimiz projede kedilerimizin kendilerini güvende hissetmesini amaçlıyoruz. Belli periyotlarla temizliğini gerçekleştireceğimiz sığınma evlerine kediler serbest olarak girip çıkabilecekler. Kedi sığınma evleri diğer hayvanların içeriye girip kedilere zarar vermesini engellemek üzere dizayn edildi. Bunun yanı sıra ahşaptan imal edilen sığınma evleri parkın dokusuna da uyum sağlıyor” denildi.
 

Yorumlar (1)
Sömürü Düzeni̇... 1 ay önce
BOŞ İŞLER BELEDİYENİN PARASINI BUTÜR İŞLERDE HEBA EDİYORLAR