Chp Hendek İlçe Başkanlığından Zehir Zembelek Basın Açıklaması

CHP Hendek İlçe Yönetiminden Belediye Başkanı sayın Turgut Babaoğlu'nun parti değiştirmesiyle ilgili basın açıklaması;

Siyaset 24.01.2020, 18:29 24.01.2020, 18:44
Chp Hendek İlçe Başkanlığından Zehir Zembelek Basın Açıklaması

"CHP Hendek İlçe Yönetiminden Belediye Başkanı sayın Turgut Babaoğlu'nun parti değiştirmesiyle ilgili basın açıklaması;

Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu'nun MHP'ye geçişinin kendisi ve Hendek  halkı için hayırlı olmasını dileriz. Ancak bu durum ile ilgili şu soruları Hendek halkı adına sormak isteriz.

Meclis dağılımında BBP’nin Meclis üye sayısının azlığı ve komisyonlarda yeterli temsil edilemediklerini söyleyerek MHP’ye geçen Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Cumhurun gücüyle güçlü hizmet verileceğini”söyleyerek Büyük Birlik Partisinin Cumhur ittifakı ortaklığını atlamış gibi görünüyor.

Turgut Babaoğlu tam da yerel seçimler öncesi 30 Mart 2019 tarihinde; hakkında başka partilere geçişi ile ilgili söylenenler için”Hizmet süremiz boyunca BBP altında göreve devam edeceğiz” demişti.

Gelinen bu nokta da;
- Dokuz aylık belediye başkanlığınız boyunca,İlçemiz yararına hangi projeniz ya da hizmetlerle ilgili Cumhur ittifakı Belediye Meclis üyelerinin desteğini alamadınız.

CHP ilçe Başkanlığı olarak daha öncede açıkladığımız gibi; İlçemiz yararına her hizmete destek vereceğimizi aksi takdirde en sert muhalefeti yapacağımızı belirtmiştik.

Şimdi size Hendek halkı adına soruyoruz. Belediye Başkanlığınız süresince belediye meclisinden hangi projeniz yada hizmeti geçiremediniz.

Şeffaf belediyecilik gereği alamadığınız bu hizmetlerle ilgili, Hendek halkına bilgilendirme yaptınız mı ?

Yine alamadığınız bu hizmetlerle ilgili, yerel ve ulusal basında paylaşımlarda bulundunuz mu ?"

Şeklinde sorularla dolu bir basın acıklaması yapan yeni çiçeği burnunda ilçe başkanı nihat bayraktarın bu sorularına Turgut Babaoğlu'nun acıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu. 

Yorumlar (1)
Arif Emre Salihoglu 1 yıl önce
chp baksın işine
Namaz Vakti 09 Mart 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
-3
açık