Vatandaş ödeme kolaylığı değil, Hendek Suyuya ne olduğunu, Ramazan Ayının ilk gününde içtiği suda ne tür bir kimyasalla rastlandığını, bu kimyasalın su’ya nasıl ve neden karşılaştığı konularını bilmek istiyor. 
Açıklamalar yapıldı, yapılan açıklamaların hiçbirinde sonuç açıklanmadı. Vatandaş soruyor bu açıklamalarla bizler geçiştirildik, biz bu ramazan içme suyu diye ne içtik su diye ney ile iftar açtık bilmek istiyoruz diyor…

Bugün görüşülen Meclis’te şu konulara yer verildi.

SASKİ olağanüstü Genel Kurulu Başkan Ekrem Yüce’nin başkanlığında gerçekleşti. 6 maddenin karara bağlandığı toplantıda Başkan Yüce, “Sakarya için en büyük önceliklerimizden biri kayıp ve kaçak oranını Türkiye seviyelerine indirmek. İnşallah bunu tecrübeli ekibimizle en kısa zamanda başaracağız” dedi. Başkan Yüce ayrıca esnaflara fatura ödeme kolaylığı sağlayacaklarını ifade etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Olağanüstü Genel Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında Sosyal Gelişim Merkezi konferans salonunda toplandı. Toplantıda 6 madde görüşülerek karara bağlandı. Alınan kararların Sakarya için hayırla sonuçlanmasını dileyen Başkan Yüce, toplantının sonunda katılan herkese teşekkür etti.

SASKİ’den Fatura Ödeme Kolaylığı var, Su’ya ne olduğundan haber yok

Vatandaşa ödeme kolaylığı

Koronavirüs nedeniyle işlerinde yavaşlama olan esnafın yanında olduğunu bir kez daha gösteren Başkan Yüce, “Aldığımız karar doğrultusunda Temmuz ayının başına kadar iş yerlerine faturalandırma yapmayacağız. Ayrıca yine bu kapsamda vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlamak için Temmuz ayında başvuru yapan abonelerimiz için vade farksız 3 eşit taksit yapacağız. İnşallah aldığımız bu önemli kararlar ile birlikte Koronavirüsün ekonomik etkilerini vatandaşımızın en hafif şekilde atlatmasını sağlayacağız.” dedi.

“Kayıp ve kaçak oranını düşüreceğiz”

Sakarya’nın en büyük sorunlarından birinin kayıp ve kaçak su kullanımı olduğunu belirten Başkan Yüce, “Geleceğimize güvenle bırakacağımız suyumuzun bir damlasının bile boşa akması bizi üzerken şehrimizde ki kayıp ve kaçak su oranı bizleri etkilemektedir. Bu nedenle yeni bir uzman ekip kurduk. Sakarya’da kayıp ve kaçak kullanım oranını yüzde 25 seviyelerine indirene kadar ne gerekiyorsa yapacağız. Tecrübeli ekibimiz sayesinde hızlıca başladığımız çalışmalarımız inşallah hayırlarla sonuçlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

“Kendi enerjimizi kendimiz üreteceğiz”

Başkan Yüce, “Şehrimiz enerji alanında da her geçen gün daha ileriye gitmektedir. ADASU HES’ten gelen verilerden gayet memnunuz. İnşallah Sakarya’da hidroelektrik santral sayısını arttırarak kendi enerjimizi kendimiz üreteceğiz. Bu konuyla ilgili yeni bir daire başkanlığı kurarak çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Kuracağımız yeni daire başkanlığı baraj ve HES’ler ile ilgilenerek uzman kadrosu ve özverili çalışmasıyla bu konuda Sakarya’yı ileri taşıyacaktır. Sakarya için alınan kararların hayırlara vesile olmasını temenni ederek katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.