Zafer Bayramı Coşkusu yaşandı...

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafın etkinlik düzenlendi.

Sakarya 31.08.2020, 13:39 31.08.2020, 13:52
Zafer Bayramı Coşkusu yaşandı...

Büyükşehir Belediyesi tarafından Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine katılan Başkan Ekrem Yüce, “30 Ağustos Zaferinin üzerinden tam 98 yıl geçti. Alparslan’ın kapılarını açtığı Anadolu topraklarının vatanımız olduğunu perçinleyen 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

Sakarya Zafer Bayramı Coşkusu yaşandı...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı. Başkan Yüce in yanı sıra etkinliğe ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, siyasi partilerin il başkanları, STK temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Mehteran Takımı’nın gösterileriyle başlayan etkinlikte saygı duruşu gerçekleştirildi ve İstiklal Marşı okundu. Kuran-ı kerim tilavetiyle devam eden etkinlik Türk halk müziği edalarının sergilendiği folklor gösterisi ile son buldu. Meydanı dolduran vatandaşlara sosyal mesafe ve maske kontrolü yapılırken Zafer Bayramı’nın 98. yılı coşkuyla kutlandı.

Sakarya Zafer Bayramı Coşkusu yaşandı...

Mazlumların umudu olduk

Vatanın bekası için canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, kahraman ordumuzu ve tüm şehitlerimizi rahmetle anarak sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “30 Ağustos Zaferinin üzerinden tam 98 yıl geçti. Alparslan’ın kapılarını açtığı Anadolu topraklarının vatanımız olduğunu perçinleyen 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yıldönümü kutlu olsun. 30 Ağustos’ta biz sadece kendi vatanımızı kurtarmadık. Tüm dünyadaki mazlumlara dik duruşu gösterdik, sömürgeciliğe, işgalcilere karşı durarak mazlumların umudu olduk. Şanlı tarihimizde pek çok zafer kazandık. Zaferlerimizi masa başında değil sahada kan, ter, gözyaşı içinde mücadele ederek kazandık. Kanımız döküldü, terimiz aktı ama çabalamaktan vazgeçmedik. Vatanımıza kast etmek için fırsat bekleyenlere bu fırsatı vermeyeceğiz” dedi.

Sakarya Zafer Bayramı Coşkusu yaşandı...

Tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz

30 Ağustos’un aziz milletimizin tarihe gömülmesini isteyenleri hüsrana uğratan bir zafer olarak nitelendiren Başkan Ekrem Yüce, “Millet olarak topyekûn bir olduk. Genç, yaşlı, çocuk demeden hepimiz fedakârlıklarda bulunduk. Cumhuriyetimizin temelleri bu zaferle atıldı. Cennet vatan için çekinmeden canlarını feda eden şehitlerimize, korku nedir bilmeden düşmanın üzerine koşan gazilerimize bir borcumuz var.  Ecdadımızın bize emaneti olan bu vatanı sonraki nesillere daha güçlü bir şekilde aktarmak boynumuzun borcudur. Şehitlerimize, gazilerimize karşı mesuliyetimiz dir. Bizim dünyaya karşı verdiğimiz mücadelemiz sadece kendimiz için değil aynı zamanda mazlumların ve mağdurların umudu olmak içindir. Bu mücadeleyi el birliğiyle başarıya ulaştırmak mecburiyetindeyiz. Bu sebeple bir olmalı, diri olmalıyız. Eğer biz duruşumuzu bozmadan dosdoğru hedefe yürümeye devam edersek karşımızda kimse duramaz Allah’ın izniyle. Bir kez daha bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bizlere bir daha o günleri yaşatmasın” dedi.
 

Sakarya Zafer Bayramı Coşkusu yaşandı...

Yorumlar (0)