Zabıta Birimi Ramazan denetimlerini sürdürüyor…

Zabıta Dairesi Başkanlığı şehirde faaliyet gösteren işyerlerinde satılan gıda ürünlerinin son kullanma tarihi gibi hususları denetledi.

Sakarya 22.04.2021, 17:42 22.04.2021, 17:53
Zabıta Birimi Ramazan denetimlerini sürdürüyor…
© HENDEK HABER

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı şehirde faaliyet gösteren işyerlerinde satılan gıda ürünlerinin son kullanma tarihi, hijyenik ortamda muhafaza edilip edilmediği kontrol ediyor, Koronavirüsle mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı halk sağlığını korumak amacıyla marketlerde ve iş yerlerinde denetimlerine devam ediyor. Bu amaçla satılan gıda ürünlerinin son kullanma tarihleri ile hijyenik koşullarda muhafaza edilip edilmediği konusundan detaylı kontrollerini sağlayan ekipler kurallara uymayan işletmelerde yasal işlem başlatıyor.

Zabıta Birimi Ramazan denetimlerini sürdürüyor…

İl Tarım Müdürlüğüyle koordineli çalışma

Şehir genelinde denetimleri sürdüren Büyükşehir Zabıta ekipleri, Sakarya İl Tarım Müdürlüğü ekiplerine bağlı gıda kontrol görevlileri ile koordineli bir şekilde, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan maske, mesafe ve hijyen denetimlerinin yanı sıra gıda işletmelerinde yapılan kontroller ile halk sağlığını korumak adına denetimler gerçekleştiriyor.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu