Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Yasal mevzuata aykırı yurtlar mühürlendi

Bazı basın organlarında “Yurt Kapatıldı”, “Yurt Kapısına Mühür” şeklinde haberlerin çıktığı görülmüş olup, Valiliğimizce aşağıda yapılan açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

Yasal mevzuata aykırı yurtlar mühürlendi
İlimizde bulunan yükseköğretim ve ortaöğretim öğrenci yurtları; Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, İmar ve Ruhsat İşlemleri açısından kendi mevzuatları çerçevesinde Belediyelerimiz tarafından öğrenci yurtlarının eksiklikleri ile alakalı denetimler yapılmaktadır. Yasal mevzuat çerçevesinde eksikleri belirlenen öğrenci yurtlarından verilen süre içerisinde eksiklerini tamamlamayanlar denetim yapan ilgili kurumlar tarafından yasa gereği mühürlenmektedir. 


Serdivan Belediye Encümeninin 14-21.04.2016 tarih ve 150-157-158 Sayılı Kararları ile yasal mevzuata aykırı olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen Özel Samanyolu Y.Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Özel Bedir Y.Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Özel Fetih Y.Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu 26- 27.04.2016 tarihlerinde mühürlenmiştir.


Bütün öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirler alınmış, Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda yer ayrılmıştır. Başvuran bütün öğrencilerin yerleştirme işlemleri yapılmaktadır. Kapatılan öğrenci yurtlarında daimi kalan 75 öğrencinin mağdur edildiği şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mağdur olan öğrenci de bulunmamaktadır.


Kamuoyunun doğru bilgilenmesi için saygıyla duyurulur. 
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 00:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
vuslat eri
vuslat eri - 4 yıl Önce

bu yurtlar hep fetocuların yurtlarıdır, onların bu ülkede hiç bişi yapmaya hakları yokmuş casına insanların ticaret ve iş hayatıyla oynuyan bir hükümetimizvar, yurt isimlerinden belide oluyor

edep yahu
edep yahu - 4 yıl Önce

Ayip insanlara yaptiginiz zulum muhakkak size birgun doner

hamdi
hamdi - 4 yıl Önce

selamünaleyküm arkadaşlar.buradan yeminle söylüyorum.ali inci ye ait e 5 teki karayolunda bulunan yurt binasına dibindeki benzinlik istasyonu nedeniyle kendi belediye başkanlığında yasadışı olarak ruhsat vermiştir ve kaçaktır.bu dibindeki benzinlikten dolayı orada kalan öğrencilerimizin hayatı tehlike altındadır.buradan yetkililere ihbarda bulunuyorum.

SIRADAKİ HABER