banner194

Üretici Kanağlıyor;'' Mahsulü Kaybettik, destek yok''

Gelir kaynağı büyük ölçüde tarıma dayalı Sakarya'da bu yıl olumsuz hava şartlarının vurduğu meyve ve sebze üreticisi kanağlıyor. Pazaryerlerinde alışverişe gelen vatandaşlar fiyatlardaki yükseklikten şikayetçi, ancak üretici özellikle don ve ağır kar yağışının verdiği ağır hasarın altında ezilmiş durumda..

Üretici Kanağlıyor;'' Mahsulü Kaybettik, destek yok''
banner180
Partilerin milletvekilleri adayları kampanyalarını hızlandırırken, sokakta seçim heyecenı yerine geçim sıkıntısı ve çifçinin bu yıl  don ve kar yağışının yarattığı zararı nasıl karşılayacağı endişesi hakim. Özellikle seraların yoğun kar yağışında yıkılması ve ardından yaşanan don ile üzüm,şeftali,domates,biber üreten Sakarya'lı çiftçiler büyük zarara uğradı. 

Tüm başvurulara rağmen zararlarının tespiti konusunda bir gelişme yaşanmadığından yakınan üretici, seçime odaklanan yöneticilerin hiç bir taleplerine karşılık vermemesinden şikayetçi. 

İl Tarım müdürlüğüne yaptıkları müracaatlara rağmen cevap alamayan çifçiler, '' seçimlerde milletvekilleri adaylarının kampanyalarında boy gösteren yöneticiler bizim yaşadığımız bu sıkıntıları umursamıyor. Üretici perişan oldu , kimsenin aldırdığı yok.

Tek geçim kaynağımız bu kış olumsuz hava şartları yüzünden yitip gitti. Ne yapacağımızı bilemiyoruz' şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar..
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2015, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet aksu
mehmet aksu - 4 yıl Önce

e 1 liarlık ürünü 4 liraraya satarken iyiydi...
birde destek almak için 3 dönüm yeri olan 30 dönüm parası alırsa devletten sonra ağlama sırası onlarada gelir.

SIRADAKİ HABER