Taşkınların yaşandığı ilçelerde çalışmalar sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, aşırı yağışların ardından taşkınların yaşandığı Ferizli, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Sapanca ve Söğütlü ilçelerinde yoğun gayretle çalışmalarına devam ediyor.

Sakarya 04.10.2015, 00:23 04.10.2015, 00:25
Taşkınların yaşandığı ilçelerde çalışmalar sürüyor
 SASKİ Mesaisini Sürdürüyor

Taşkınların yaşandığı ilçelerde yaklaşık 50 saattir mesaide olan SASKİ, bugüne kadar bin 300’ü aşkın hane ve işyerinde su tahliyesi gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra yollar açıldı, dere geçişleri, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının temizliği yapıldı, lokal arızalar giderildi.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, aşırı yağışların ardından taşkınların yaşandığı Ferizli, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Sapanca ve Söğütlü ilçelerinde yoğun gayretle çalışmalarına devam ediyor. Yaklaşık 50 saattir mesaide olan ekipler bugüne kadar taşkından etkilenen bin 300’ü aşkın hane ve iş yerine direkt müdahale etti. Hanelerde gerçekleştirilen su tahliyelerinin yanı sıra yollar açıldı, dere geçişleri, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının temizliği yapıldı. Konu ile ilgili olarak SASKİ’den yapılan açıklamada ekiplerin çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.


Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu