"Tarım potansiyelini hep birlikte arttıracağız" dedi

Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Meclis Başkanı Avni Uçar ve yönetim üyeleri ile bir araya gelen Yüce “Sakarya’nın tarım potansiyelini hep birlikte arttıracağız” dedi.

Sakarya 24.04.2019, 16:54 24.04.2019, 17:14
"Tarım potansiyelini hep birlikte arttıracağız" dedi

Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş’nin ilk adımını attık. Şehrimize özgü ürünlerin üretim oranını yükselteceğiz. Üniversitelerimiz ile yaptığımız araştırmalar neticesinde ilçe ilçe ürün desteği başlatacağız. İnşallah şehrimiz üreticisinin, çiftçisinin yanında olacak, tarım potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.

“Sakarya’nın tarım potansiyelini hep birlikte arttıracağız”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Avni Uçar, yönetimi ile bir araya geldi. Nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, işbirliği içerisinde Sakarya’nın tarımı için çalışacaklarını dile getirdi. Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı ve beraberindeki heyet, Başkan Ekrem Yüce’ye yeni görevinde başarılar dilerken; günün anısına tablo hediye ettiler.

Tarım potansiyeli yükselecek


Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’nın tarımını kalkındıracak çok önemli adımlar atacaklarını ve bu noktada Ticaret Borsası ile işbirliği içerisinde çalışacaklarını dile getirdi. Yüce, “Hemşerilerimizin teveccühü ile Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başladık. İlk günden bu yana yoğun bir tempo içerisinde çalışıyoruz. Paylaştığımız projeler için çalışmalarımıza başladık. Nisan Meclis Toplantımızda Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş’nin ilk adımını attık. İnşallah şehrimiz üreticisinin, çiftçisinin yanında olacak, tarım potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.

Üretimde verimlilik artacak


Sakarya’nın tarım potansiyelini bildiklerini ve bu potansiyeli en iyi noktaya taşımak için çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Üretimde verimliliği arttıracak adımlarımız olacak. Şehrimize özgü ürünlerin üretim oranını yükselteceğiz. Üniversitelerimiz ile yaptığımız araştırmalar neticesinde ilçe ilçe ürün desteği başlatacağız. İklimimize uygun ürünlere önem vererek şehrimizde tarımı daha üst seviyelere taşıyacağız. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın, çalışmalarımızı kolaylaştırsın” diye konuştu.

Yorumlar (2)
Irfan Bardakcı 3 yıl önce
Ülkenimizin en önemli konularından biri tarım ,öncelikle köklü çözüm bulunmalı sözde kalmamalı;
Adem Gülten 3 yıl önce
Bu palavralara söyleye söyleye kendinizde inanır oldumu, fındık görüşülmesine hayır diyel ak partinin belediye temsilcisinin tarıma ne faydası olur, tek işi yerel yönetimler olan bu adama böyle sözler hiç yakışmıyor işini yapsın tarımı bıraksın, tabi bu poz veren . tarım baronlarınında tarımı bırakması lazımm
17
parçalı az bulutlu