Suya Sakarya'da %30 zam yapıldı…

Enflasyon nispetinin altında maliyetlere yakın bir fiyat belirlendi.SASKİ Olağanüstü Genel Kurulunda artan maliyetler dolayısıyla su tarifelerinde güncelleme yapıldı.

Sakarya 15.02.2022, 00:10 15.02.2022, 00:17
Suya Sakarya'da %30 zam yapıldı…
© HENDEK HABER

SASKİ Olağanüstü Genel Kurulunda artan maliyetler dolayısıyla su tarifelerinde güncelleme yapıldı. Enflasyon nispetinin altında maliyetlere yakın bir fiyat belirlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Olağanüstü Genel Kurulu SGM Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında 2 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda artan maliyetler dolayısıyla su tarifelerinde güncellemeler yapıldı. Ayrıca SASKİ Kanalizasyona Deşarj Yönetmeliği de meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Suya Sakarya'da %30 zam yapıldı…

Maliyetlere yakın bir fiyat belirlendi

Şehrin ana içmesuyu kaynağı olan Sapanca Gölü’nden ve Akçay Barajı’ndan suyu şehre ulaştırırken çok ciddi miktarda elektrik tüketimi yaşandığını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, maliyetleri karşılamak, şehrimize hizmet ve yatırımları aksatmamak adına tarifelerde güncellemelerin yapılmasının zaruri olduğunun altını çizdi. Yüce, enflasyon nispetinin altında maliyetlere yakın bir fiyat belirlendiğini ifade ederek, “Yüzde 30’luk bir güncelleme yapıyoruz. Bu su tarifelerine değil, suyu musluklara ulaştırırken artan maliyetleri karşılamak için yapılan bir değişimdir. Su bedelleri maliyetleri karşılamıyor. Farklı şekillerle sübvanse ediyoruz. Milletimizden aldığımız yetki ve güçle kurumumuzu daha iyi noktalara taşımak, şehrimize en iyi şekilde hizmet sunmak, kaliteli suyu musluklara ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Kaynak: Haber : Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (4)
Orhan Albayrak 3 ay önce
Hendek e su dağdan doğal akışla geliyor.depolardan doğal akışla evlere geliyor.Hatta basınç fazla borulara zarar veriyor diye basınç düşürücü yapıldı.maliyet sıfır. Dikmen suyunu rahmetli Cömert getirdi.Siz fabrikaya sattınız. Millete Uludere suyu iciriyorsunuz. Utanmadan zam yapın.Millet akıllandı. Sakaryam hariç Burda yine kazanırsınız.
İbrahim Aksoy 3 ay önce
Süper bence %30 zam iyi herşeye. %120 gelirken ama lütfen bu zamdan sonra 1 yıl daha zam yapmayın
Sinan Özoğlu 3 ay önce
Geç kaldınız.Bizde sabırsızlıkla bekliyorduk zam gelmesini.Mühürü basarken bende zam yapacağım.
Oktay Azınba 3 ay önce
Az olmuş zam Allahın suyuna....Allaha havale ediyorum..
14
parçalı bulutlu