Sosyal İhtiyaçlara Kalıcı Çözüm

Karapürçek, Kocaali ve Kaynarca’nın ardından Söğütlü’de gerçekleştirilen toplantı ile belediye yöneticileri ve muhtarlara sosyal hizmet sunumu yapan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından şehir genelinde sürdürülen sosyal hizmet uygulamalarının tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Amacımız daha fazla vatandaşımıza ulaşmak ve ihtiyaçlara kalıcı çözümler getirmektir” dedi.

Sakarya 23.10.2013, 15:28 23.10.2013, 16:32
Sosyal İhtiyaçlara Kalıcı Çözüm

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, sosyal hizmet uygulamalarının tanıtımına yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Karapürçek’te düzenlenen ilk tanıtım toplantısı ile başlayan, ardından Kocaali ve Kaynarca’da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları, Söğütlü’de düzenlenen program ile devam etti. Söğütlü Belediyesi Başkanı Ertuğrul Özcan, AK Parti Söğütlü İlçe Başkanı Ramazan Karakaş, Belediye Temsilcileri, STK Temsilcileri ve muhtarların katılımı ile gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’nin şehir genelinde sürdürdüğü sosyal hizmetlere yönelik bir sunum yapan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Başlattığımız bilgilendirme toplantılarımızı tüm ilçelerimizde düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Kaliteli sosyal belediyecilik Tüm ilçelerde düzenlenecek bilgilendirme toplantıları ile şehrin sosyal hizmet ağını daha da genişletmeye çalıştıklarını ifade eden Yüce, “Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmet uygulamalarının tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Başlattığımız bilgilendirme toplantıları ile belediyelerimiz, yönetişim ilkesinin gereğine uygun bir şekilde, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasında hangi kurumların yardımcı olabileceği noktasında ayrıntılı bilgi sahibi oluyor. Bu vesile ile mevcut durumlara ortak akıl yürütebiliyor, kaliteli sosyal belediyecilik uygulamalarını hayata geçirebiliyoruz. Amacımız daha fazla vatandaşımıza ulaşmak ve ihtiyaçlara kalıcı çözümler getirmektir” şeklinde konuştu.

Büyükşehir’den örnek adım Gerçekleştirilen toplantının ardından muhtarlar adına değerlendirmelerde bulunan Sıra Köy Muhtarı Kamuran Akın, Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan tanıtım toplantılarının çok anlamlı olduğunu vurguladı. Akın, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından sürdürülen sosyal hizmet uygulamalarını daha da yakından tanıma fırsatı bulduk. Başlatılan bu uygulama vesilesiyle örnek bir adım atan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18
açık