Sıcaklar bu hafta kavuracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıkları bu hafta mevsim normellerinin üzerinde seyredecek. Sakarya’da sıcaklıklar Perşembe günü 38 dereceyi bulacak.

Sakarya 24.06.2014, 10:49 24.06.2014, 10:52
Sıcaklar bu hafta kavuracak!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’den yapılan açıklamaya göre hava sıcaklıkları hafta içerisinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hava sıcaklıkları Ankara’da 35, Sakarya, Bursa ve İzmir’de 38, Aydın, Manisa, Balıkesir, Antalya, Adana, Şanlıurfa ve Adana’da 40 dereceyi bulacak.

Sakarya’da bugün 31 derece olacak sıcaklıklar yarın 34, Perşembe günü ise 38 dereceyi bulacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sayfasından yapılan açıklama şöyle; Hava sıcaklığının her gün artış göstererek bu hafta ortasından itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.
En yüksek hava sıcaklığının bu hafta Ankara’da 35, İstanbul’da 33, Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 29, Sakarya, Bursa ve İzmir’de 38, Aydın, Manisa, Balıkesir, Antalya, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da 40 derece ve üzerine çıkacağı beklenmektedir.
Bu hafta beklenen ani sıcaklık artışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur. 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu