SASKİ yıl boyu sürecek olan asfalt ve yama çalışmalarına başladı…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 2022 yılı boyunca toplam 667 mahallede gerçekleştirilecek asfalt yama işini başlattı.

Sakarya 16.05.2022, 12:23 16.05.2022, 12:38
SASKİ yıl boyu sürecek olan asfalt ve yama çalışmalarına başladı…
© HENDEK HABER

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 2022 yılı boyunca devam edecek asfalt yama çalışmalarını başlattı. Altyapı çalışmaları boyunca yama ihtiyacı oluşan mahallelere Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce nin talimatıyla toplam 200 bin metreküp sıcak asfalt yapılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 2022 yılı boyunca toplam 667 mahallede gerçekleştirilecek asfalt yama işini başlattı. Altyapı hattı eskiyen ve yenilenmeye ihtiyaç duyulan mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda oluşan yama ihtiyaçları Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce nin talimatıyla yeni görünümüne kavuşacak. Toplamda 200 bin metreküp asfaltın kullanıldığı çalışmaların sonucunda şehirde altyapısı yenilendikten sonra yolu zarar görmüş mahalle kalmayacak. İlk etapta Serdivan ilçesi 32 Evler Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar neticesinde haftasonu çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler mahallenin asfalt yama işini tamamlayarak, yolu hem yayalar hem sürücüler için daha güvenli hale getirdi. 

SASKİ de yıl boyu sürecek olan asfalt ve yama çalışmalarına başladı…

Mahalleler 200 bin ton asfalt ile yenilenecek

Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Şehrimizde özenle sürdürdüğümüz altyapı çalışmalarının yanı sıra bu çalışmalar neticesinde oluşan yollardan asfalt kaldırma işlemlerini de asfalt yama ekiplerimizle telafi etmeye başladık. Yoğun bir mesai ile başlattığımız çalışmalar neticesinde 32 Evler Mahallesi’nde asfalt yama işlemini tamamlayarak bölgenin hem altyapısını hem üst yapısını yenilemiş olduk. Önümüzdeki günlerde de Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’nin verdiği talimat doğrultusunda mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarımızı vatandaşlarımızın hayatını etkilemeyecek şekilde ivedilikle sürdüreceğiz. İhtiyaç dâhilinde altyapısı yenilenen mahallelerimizin hem estetik görünümü hem güvenliği için asfalt yama ekiplerimiz özverili çalışmalarını yıl boyunca sürdürecek. Tüm ilçelerimizde sürdüreceğimiz çalışmalarımızın şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

SASKİ de yıl boyu sürecek olan asfalt ve yama çalışmalarına başladı…
 

Yorumlar (3)
Ismail Tataroglu 2 ay önce
Bakalım uvey evlat hendek in yolları ne zaman yapilacak
TURGUT. SANDIKCI 2 ay önce
Bizler Hendek Kâzimiye Mh Böçeklik Mevkii sakinleri olarak sizden ricamız bizim yollarıda asfaltlayın artık hep siyasi ayrımcılığa uğradık kazimiye merkezinde tüm yollar asfalt hatta parke taşı töşendi bizim mevkide hiç birinden bir eser yok
Saygılarımızla
Aliosman Topcu 2 ay önce
Köprübaşı mahlesini bi yaapında ondan sonra konuş sunlar
23
kapalı