SASKİ Dereleri Yeniden Düzenliyor

Yıl boyunca yürütülen dere temizlik çalışmaları kapsamında SASKİ, Sapanca Gölü’nü besleyen derelerden Aşağıdereköy’ü temizliyor.

Sakarya 11.07.2013, 10:27 11.07.2013, 11:43
SASKİ Dereleri Yeniden Düzenliyor
Yıl boyunca yürütülen dere temizlik çalışmaları kapsamında SASKİ, Sapanca Gölü’nü besleyen derelerden Aşağıdereköy’ü temizliyor. Aşağıdereköy’den sonra ise temizlik sırası Mahmudiye ve İstanbuldere’de.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından gerçekleştirilen dere temizlikleri yıl boyunca devam ediyor. SASKİ Havza Koruma Şube Müdürlüğü tarafından Sapanca Gölü’nü besleyen derelerde gerçekleştirilen temizlik çalışmaları kapsamında Aşağıdereköy Deresi temizlik çalışmaları sürüyor. Aşağıdereköy’den önce Sarp ve Keçi Derelerini temizleyen SASKİ ekipleri, önümüzdeki günlerde de Mahmudiye ve İstanbuldere’de temizlik çalışması gerçekleştirecek.

Sadece göl değil tüm havza
Aşağıdereköy Deresinin temizlik çalışmasının kısa bir süre içerisinde bitirileceğini belirten SASKİ yetkilileri, “Sapanca Gölü’nü besleyen derelerin temizliklerine büyük önem veriyoruz. Sapanca Gölü’ne çok uzak bir mesafede atılan bir çöp dereler yoluyla Gölü kirletebiliyor.

Sapanca Gölü’nün korunması sadece gölü korumakla olmaz. Tüm havzanın en iyi şekilde korunması gerekmekte” dedi.

Yetkililer, vatandaşların Sapanca Havzası’nın korunmasında ve kollanmasında hassas davranmaları gerektiğinin altını çizdi.


Yorumlar (0)
12
kapalı