Sapanca’da Meydan Çalışması Başladı

Sapanca ilçesinde devam eden meydan çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Projemiz tamamlandığında havuzu, peyzajı, ışıklandırma sistemi ve oturma gruplarıyla, ilçemizin doğal ve tarihi yapısı ile uyumlu modern bir meydanı Sapancalı hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Sakarya 18.11.2013, 11:10 18.11.2013, 12:13
Sapanca’da Meydan Çalışması Başladı

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin çehresini değiştiren önemli yatırımlarına devam ediyor. Adapazarı, Ferizli, Karapürçek ve Arifiye’nin ardından Sapanca ilçesine de meydan kazandırıyor. İlçenin dokusu ile uyumlu olacak proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sapanca ilçesi meydan projesinde çalışmalarımız başladı. Proje kapsamında meydan girişlerinde gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. Bu kapsamda meydana bağlı arterlerde kırma taş döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Arter düzenlemeleri yapılıyor Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Toçoğlu, “Sapanca’mıza yakışır çok güzel bir meydan projesini hayata geçiriyoruz. Meydana bağlanacak arterlerde kırma taş döşeme çalışmaları devam ederken, bir yandan da SASKİ’ye bağlı ekiplerimiz gerekli altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor. Meydana bağlı arterlerimize döşediğimiz kırma taşlarla uyumlu olacak şekilde hazırlanacak meydan alanına engelli vatandaşlarımızın rahat bir şekilde gezinti yapabilmeleri için hissedilebilir taşlar da döşenecek. Projemiz tamamlandığında havuzu, peyzajı, ışıklandırma sistemi ve oturma gruplarıyla, ilçemizin doğal ve tarihi yapısı ile uyumlu modern bir meydanı Sapancalı hemşerilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu