banner194

SAMİB; Makina, Banka, İş ve Akademik dünyasını İftar’da buluşturdu

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği’nin 4. Geleneksel İftar Programı; Elmas Garden Inn’de gerçekleşti. İftar’da makine sektörüne büyük hizmetleri geçmiş olan duayen sanayicilere plaket takdim edildi.

SAMİB; Makina, Banka, İş ve Akademik dünyasını İftar’da buluşturdu
SAMİB; Makina, Banka, İş ve Akademik dünyasını İftar’da buluşturdu 

Yoğun katılımlı İftar

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar'ın Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ev sahipliğini yaptığı İftara; AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, MHP Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, Makina İmalatçıları Birliği (MIB) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öksüzömer, MIB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Baydar, MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, SATSO Meclis Başkanı Akgün Altuğ, SAÜ Endüstri Mühendisliği Öğr.Üyesi Prof. Dr Harun Taşkın, Sakarya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ahmet İşgüzar, SAGIAD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Çelebi, SASIAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bahar, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kesik, Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Savaş, KOSGEB Sakarya Müdürü İsmet Yılmaz, İŞ-KUR Müdürü Tekin Kaya, MMO Sakarya Yürütme Kurulu Başkanı Vedat Dedeoğlu, Salim Aydın ve Mustafa Demir, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aygün Kahya 1. OSB Bölge Müdürü Ahmet Çubuk, Halkbank Adapazarı Şube Müdürü Özgen Kahyaoğlu, YÖÇEYDER eski Başkanları İsmail Eminler ve Naci İris, SAMİB Üyeleri, Makine İmalatçıları, ve işadamları katıldı.

Duayen sanayicilere plaket

İftar’da makine sektörüne büyük hizmetleri geçmiş olan duayen sanayicilerden Erkan Makina Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Erkan’a Milletvekili Hasan Ali Çelik ve MİB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öksüzömer tarafından, Ant Group sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Önuçak’a da Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata ve SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar tarafından plaket takdim edildi. Hikmet Erkan; 60 yılların başında Sakarya’da torna tezgahı ve bir çok makine üretmiş bir sanayici olarak, birçok ustanın ve sanayicinin yetişmesini sağlamıştır. Taylan Önuçak ise; 70’li yılların başından beri Türkiye ve Sakarya’da çok önemli makine üretimleri, fabrika tesisleri gıda makinaları üretmiş. Kurduğu KİMAK firmasında bu gün Türkiye’de çok önemli işler ve projeler yapan insanlar yetiştirmiştir. Sakarya; geçmişinde alt yapının olduğunu bölgesinde Kobi ölçekli makine üreticisinin en çok olduğu bir ildir.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2013, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER