banner194

Sakarya'ya Yeni Bir bulvar daha çok yakında

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşımın kalitesini artırıyor, yeni yollar açarak şehir trafiğini çok daha akıcı bir görünüme kavuşturuyor.

Sakarya'ya Yeni Bir bulvar daha çok yakında
Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım ve Kirişhane Caddelerini birbirine bağlayarak Serdivan’a yeni bir giriş kapısı açıyor. Çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirten Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Serdivan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na bağladığımız yeni yol üzerinde köprü inşaatımız tamamlandı, çevre düzenlemesinde son aşamaya gelindi. 2.2 kilometre uzunluğunda, 25 metre genişliğindeki yeni bağlantı yolu üzerinde ayrıca bir de kavşak yapıyoruz. Asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte yeni duble yolu açacağız.” dedi.

Serdivan’a yeni giriş kapısı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşımın kalitesini artırıyor, yeni yollar açarak şehir trafiğini çok daha akıcı bir görünüme kavuşturuyor. Yapılan çalışmalar kapsamında, Zübeyde Hanım ve Kirişhane Caddelerini birbirine bağlayan Büyükşehir Belediyesi, Serdivan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na bağlanacak yeni duble yol ve kavşak çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Yeni köprü tamam


Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Zübeyde Hanım ve Kirişhane Caddelerini birbirine bağlayacağımız yol için yaptığımız köprü inşaatını tamamladık.  Köprü çalışmasıyla İtfaiye Daire Başkanlığı’nın arkasında bulunan SASKİ’ye ait prefabriklerin bulunduğu bölgeden Kirişhane Caddesi’ne direk geçiş sağlıyoruz.” diye konuştu.

Kavşak yapılıyor
Yeni bağlantı yolu üzerinde ayrıca bir de kavşak çalışması yaptıklarını dile getiren Oktar, “2,2 kilometre uzunluğunda, 25 metre genişliğindeki yeni bağlantı yolu üzerinde çevre düzenlemesinde son aşamaya gelindi ayrıca bir de kavşak yapıyoruz. Gerekli altyapı çalışmaları hızla sürüyor. Çalışmalarımızda sona yaklaştık. Asfalt sezonunun başlaması ile birlikte yolu trafiğe açacağız. Yeni bulvar ve kavşak çalışmasıyla trafik akışı daha da rahatlayacak” ifadelerini kullandı. 


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER