Sakarya'da Yeni Yılda Gelişim Devam Edecek

2013 yılı değerlendirmesinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hemşerilerimizden aldığımız güvenle çıktığımız hizmet yolunda, çok daha güzel ve daha yaşanabilir Sakarya hedefiyle önemli projeleri bir bir hayata geçirdik.

Sakarya 31.12.2013, 16:07 31.12.2013, 17:14
Sakarya'da Yeni Yılda Gelişim Devam Edecek

 Yeni Yılda Gelişim Devam Edecek

İnşallah, önümüzdeki yıl da şehrimize vizyon katacak, gelişen Sakarya’yı her alanda temsil edecek yeni projeler hazırlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor; sevgi, sağlık ve bereket dolu bir sene diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, geride kalan 2013 yılı boyunca altyapı ve üst yapıda birçok önemli projeyi hayata geçirdi. Şehir genelinde uygulanan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşerilerimizden aldığımız güvenle çıktığımız hizmet yolunda, çok daha güzel ve daha yaşanabilir Sakarya hedefiyle önemli projeleri bir bir hayata geçirdik. Şehrimizi gelecek yıllara hazırladığımız çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Çağdaş, rahat ve konforlu ulaşım

Şehrin gösterdiği hızlı gelişimle birlikte ulaşımın geleceğini düşünerek, önemli yatırımlar ve düzenlemeler gerçekleştirildiğini belirten Başkan Toçoğlu, “Modern ulaşım filomuza 10 araç daha kazandırdık ve önümüzdeki yıldan itibaren 16’sı körüklü 70 aracımızla vatandaşlarımıza çağdaş, rahat ve konforlu ulaşım hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Şehir içi raylı sistemimiz, ADARAY; her geçen gün yolcu sayısını arttırıyor. Yıl içerisindeki Kart 54 kullanım sayısı 11 milyonun üzerinde. Ulaşım Master Plan’ımızı tamamladık. Hemşerilerimizle yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdiğimiz plan kapsamında yeni yol projeleri ve kavşak düzenlemelerini hayata geçirdik. Serdivan’a yeni bir giriş kapısı açarak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nı, Erenler ulaşımına alternatif sağlayacak Yavuz Selim ve Murat Soğancıoğlu Caddeleri’ni trafiğe açtık. Kentpark önündeki köprüyle sağlanan Adapazarı – Serdivan bağlantısına da alternatif oluşturuyoruz. Şeker Camii’nin yanından yeni bir güzergâh açıyor, köprü inşa ediyoruz. Adapazarı, Erenler ve Serdivan ilçelerimizde trafik akışını daha da rahatlatmak için kavşak düzenlemelerini hayata geçirdik, bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yeni yılda Sakarya Park’ta buluşuyoruz

Çevre yatırımları ile şehrin çok daha güzel bir görünüme kavuştuğunu dile getiren Başkan Zeki Toçoğlu, “Orhan Camii, Ağa Camii ve Yeni Camii’de şehrimizin kültürel ve tarihi dokusuna uygun olarak başlattığımız çalışmalarımızı tamamladık. Şehir merkezi ve ilçelerimizde kaldırım yenileme çalışmaları hayata geçirdik. Akyazı’da gerçekleştirdiğimiz çarşı içi düzenlemesinin ardından Karapürçek ve Ferizli’ye meydan kazandırdık. Sapanca ilçemizde de meydan çalışmamızda sona geldik. Yenikent Çark Deresi Rekreasyon Projesi’nin 5. Etabını da tamamladık. Şehrimizin tarihi ile özdeşleşmiş Şemsiyeli Park’ı tekrar vatandaşlarımıza kazandırdık. Hemşerilerimiz Atatürk Parkı’nda yine eski günlerdeki gibi keyifle çay içiyor, anılarını yâd ediyor. Şehrimize önemli prestij kazandıracak Sakarya Park projesinde de çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. İnşallah, 2014 yılında hemşerilerimizin yeni buluşma mekânı Sakarya Park olacak” dedi.

Kültür Başkenti Sakarya

“Anadolu Kültür Başkenti Sakarya” hedefiyle kültürel hayatı daha da canlandıracak önemli projelerin hayat bulduğunu sözlerine ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “2013 yılında sosyo kültürel hayatı daha da canlandıracak birçok projeyi vatandaşlarımızla buluşturduk. Biliyoruz ki belediyecilik sadece altyapı ve üst yapı hizmetlerinden ibaret değildir. Kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik düzenlenen Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımıza katılımı arttırmak için önemli çalışmalar gerçekleştirdik. SAMEK Kurs Merkezi sayısını 16’ya çıkartırken, branş sayımızı 50’ye yükselttik. Yıl içerisinde kültür ve sanat faaliyetlerine ara vermeden devam ederek, birbirinden değerli sanatçılarımızı vatandaşlarımızla buluşturduk. Eski Türkiye’nin izlerini taşıyan Ofis Silolarını kaldırarak bu alanı Yeni Türkiye’nin vizyonuna yakışacak şekilde Sanat Merkezi’ne dönüştürdük. Ofis Sanat Merkezi’nin yanı sıra Sakarya Sanat Galerisi ve Ziya Taşkent Konser Salonu’nu hemşerilerimizin hizmetine sunduk. İnşallah önümüzdeki yılda şehrimize Kongre Merkezi kazandıracağız” şeklinde konuştu. Suyu tertemiz şehir

Altyapı ve içmesuyu yatırımlarını da değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hamdolsun şehrimizde içmesuyu ve altyapı konusunda önemli projeleri hayata geçirdik. Tükettiğini üreten şehir hedefiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve Hidroelektrik Santrali’nde elektrik üretimine başladık. Sakarya’da entegre bir altyapı sistemi inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürdük ve bu çalışmaların önemli bir kısmını tamamladık. Yenikent, Kaynarca, Yeşilyurt, Uludere, Kanlıçay, Arifiye – Çaybaşı - Hacımercan İsale Hattı projeleri, bu yıl hayata geçirdiğimiz önemli isale hattı projeleridir. Çelik İsale Hattımızı da inşallah 2014 yılı içerisinde tamamlayıp hizmete alacağız. Gerçekleştirdiğimiz atık su arıtma projeleri ile atık su arıtma oranımızı her geçen gün yükseltiyoruz. Dünya’nın en ileri teknolojisine sahip Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesislerini devreye aldık. Başbakanımızın Sakarya ziyaretinde ifade ettiği gibi, ‘Suyu tertemiz bir Sakarya’ var” diye konuştu.

Her alanda gelişen Sakarya

2014 yılında yatırımların hız kesmeden devam edeceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Orta hasarlı bina sahipleri ve binaları deprem riski taşıyan vatandaşlarımız için Korucuk’ta yapımı devam eden konutlar, 2014 yılı içerisinde tamamlanacak. Tır – Kamyon Parkı ve Nakliyeciler Sitesi’ni esnafımızın istekleri doğrultusunda hayata geçirdik. Bu yönde yeni projelerimiz devam edecek. Sporun her branşına verdiğimiz destek devam ediyor. Şehrimizde yakaladığımız birlik ve beraberlik ortamı ile 2013 yılında önemli yatırımları hayata geçirdik. İnşallah, önümüzdeki yıl da şehrimize vizyon katacak, gelişen Sakarya’yı her alanda temsil edecek yeni projeler hazırlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor; sevgi, sağlık ve bereket dolu bir sene diliyorum” ifadelerini kullandı.



Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu