Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Sakarya'da Hijyen Eğitimi Programı sertifika töreni yapıldı

Hizmet etme paydasında birleştik Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SESOB tarafından düzenlenen İşletmelerde Hijyen Eğitimi Programı sertifika teslim törenine katıldı.

Sakarya'da Hijyen Eğitimi Programı sertifika töreni yapıldı

 Başkan Toçoğlu, “Görevimizin başına geldiğimiz günden beri, şehrimizin esnaf temsilcileri ile birçok ortak proje ürettik. Hepimiz, hemşerilerimize hizmet etme paydasında birleştik” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Pamukova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Hijyen Eğitimi Programı sertifika teslim törenine katıldı. SESOB’un organize ettiği programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra SESOB Başkanı Hasan Alişan, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ve vatandaşlar katıldı.

Alişan: Gelişen Türkiye’de değişen esnaf

Sertifika töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Hasan Alişan, “Esnaf ve sanatkar değişime ve dönüşüme önem vermektedir. Gelişen teknolojinin karşısında esnafımız yerinde saymıyor, çıkan yönetmeliklere karşı duyarlı oluyor, eğitimini alıyor. “Biz varız, olmaya da devam edeceğiz, esnaflar olarak biz de en iyi şartlarda kendimizi geliştireceğiz” diyorsunuz. İl genelinde uyguladığımız Hijyen Eğitimleri’ne 1700’e yakın işyeri sahibi başvurdu, yararlandı. Gelişen ve değişen Türkiye karşısında, Pamukova’daki esnaflarımızın da değişmelerine ihtiyacımız var. Sertifika programına katılan 200’e yakın esnafımız da bu yönde adımlar atıldığını gösteriyor. Bu programda bize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na ve il müdürlerimize gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Birçok proje ürettik

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden bu yana esnaf odaları ile birçok önemli projeye imza attıklarını belirterek, “Görevimizin başına geldiğimiz günden beri, şehrimizin esnaf temsilcileri ile birçok ortak proje ürettik. Hepimiz, hemşerilerimize hizmet etme paydasında birleştik. Birbirimizi desteklememiz, ortak projeler üretmemiz kadar doğal bir şey yoktur. Bu vesileyle, gıda ticareti yapan vatandaşlarımız için hazırlanan Hijyen Eğitimi Projesi’ne de destek verdik. İl müdürlerimiz ve esnaf temsilcilerimiz ile projeyi geliştirip, bu günlere getirdik. Değişen şartlar göz önüne alındığında, satış yerlerinde hijyen konusu son zamanlarda büyük önem kazandı. Üretilen ve satılan maddelerin sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaştırılması, ürünler ve mekanlar üzerinden bir takım hususlara dikkat edilmesini gerektiriyor. Bu konuda duyarlılık ve hassasiyet gösteren bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Toçoğlu konuşmasının ardından 48 saatlik eğitimlerini tamamlayan katılımcılara sertifikalarını teslim etti.Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER