Sakarya’da fırsatçılığa ve stokçuluğa yönelik takip çalışmaları sürüyor…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabilmeleri ve yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek için 7/24 görev başında.

Sakarya 08.03.2022, 18:37 08.03.2022, 18:45
Sakarya’da fırsatçılığa ve stokçuluğa yönelik takip çalışmaları sürüyor…
© HENDEK HABER

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7/24 görev başında marketlerde denetim yapıyor. Son günlerde ürün tedariği konusunda oluşan hassasiyet üzerine depoları denetleyen ekipler, vatandaşların mağduriyetini önlemek için çalışıyor. Son rapora göre stokçuluk noktasında herhangi bir işlem yapılmadı, gelen ihbar da bulunmuyor.

Sakarya’da fırsatçılığa ve stokçuluğa yönelik takip çalışmaları sürüyor…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabilmeleri ve yaşanabilecek olumsuzlukları önlemek için 7/24 görev başında. Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri özellikle son günlerde marketlerdeki tedarik hassasiyeti noktasında çalışmalarını sıklaştırdı. Depo ve market raflarını inceleyen zabıta, il merkezi ve ilçelerde denetime çıktı. İşletmelerin depo bölümleri ve reyon bölümleri inceleniyor. 
Stokçuluğa ve fırsatçılığa müsaade vermiyorlar

Sakarya’da fırsatçılığa ve stokçuluğa yönelik takip çalışmaları sürüyor…

Özellikle vatandaşların sıvı yağ tedariği için tüm prosedürler uygulanıyor. Özellikle son 1 haftada vatandaştan ‘stokçuluk’ noktasında herhangi bir ihbar gelmedi.  Bununla birlikte ürün stoğu ve fahiş fiyat noktasında bir tespit yapılmadı. Vatandaşların hakkını koruyan, kaliteli hizmet veren ve halkın menfaati için hareket eden tüm işletmelere teşekkür eden Büyükşehir Zabıtası, firma sahipleri ve çalışanlara dikkat edilmesi gereken hususları tek tek anlattı. Saha ekibi, depo ve marketlerde kontrollerine devam ediyor.

“Tüm duyarlı işletmecilerimize teşekkürler”

Zabıta Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Büyükşehir olarak kentin her bir noktasında vatandaşımızın güvenli bir ortama sahip olması için denetimlerimize devam ediyoruz. Sakarya’da stokçuluğa ve fırsatçılığa müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Halkımızın ürüne ulaşması ve bununla birlikte doğru fiyat tarifesiyle alışveriş yapması için kontrollerimiz devam ediyor. Son günlerde herhangi bir olumsuzluk yaşamadığımız için tüm duyarlı işletmecilerimize teşekkür ediyoruz” denildi.

Yorumlar (8)
kaan 3 ay önce
yazıklar olsun size bu saatten sonra denetleme ne işe yarıyacak
Mehmet Hacer Şahinoğlu 3 ay önce
250 gr zeytinyağı 2 market arasındaki fark 10 tl eczaneden ilac aldım 20 tl tuttu muayene ucretide varmış 50 de ona verdim hastaneye girdin anda 9 tl muayene ucreti alıyolar sigortalı çalışmanın tek yararı emeklilik 62 yi görürsek iyi
Murat Kıraç 3 ay önce
Hendek merkezdeki petrolleri de gezsinler ,her zam gecesinde mazot bitiyor,
Adil Birinci 3 ay önce
bırakın siz müdahale ettik e dahada artiyor kaynağı belli goz boyamayın komik oluyonuz
Selim Mısır 3 ay önce
Sürse ne olacak etiketlere yansıyormu hayır bu petrolü stoklayanlarada aynı uygulamayı bekliyoruz
Selim Sever 3 ay önce
Sistem çok iyi ilerliyor gitmeden önce arıyorlar geliyoruz diye …
Emrah Demiryolu 3 ay önce
Denetlemeye boşuna mazot yakmasınlar, devlete zarar veriyorlar sonuç değişmiyor.
Esin Şerbetci 3 ay önce
Eczanelere de uğramalarını tavsiye ederim aynı reçeteye verilen fiyatlar 155-135-75-135-95-110
14
parçalı bulutlu