Sakarya'da Bahar Yürüyüşleri Başlıyor

İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşlerinin 12 Nisan Pazar günü başlayacağını açıklayan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “8 hafta sürecek yürüyüşler kapsamında doğaseverler, şehrin eşsiz güzellikleri arasında spor yapmanın ayrıcalığını yaşayacak.

Sakarya 05.04.2015, 20:26 05.04.2015, 20:32
Sakarya'da Bahar Yürüyüşleri Başlıyor
Bahar Yürüyüşlerine tüm hemşerilerimiz davetlidir” dedi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri’nde İlkbahar Dönemi başlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “2009 yılından bu yana yılda iki dönem şeklinde devam eden doğa yürüyüşlerinde ilkbahar dönemi, 12 Nisan Pazar günü başlayacak. 8 hafta sürecek yürüyüşler kapsamında doğaseverler, şehrin eşsiz güzellikleri arasında spor yapmanın ayrıcalığını yaşayacak. Bahar Yürüyüşlerine tüm hemşerilerimiz davetlidir” diye konuştu.

Kayıtlar İlgili Hafta İçerisinde
Yürüyüş takvimi ile ilgili de açıklamalarda da bulunan Aktürk, “Sonbahar döneminde olduğu gibi İlkbahar döneminde de hemşerilerimiz toplam 8 parkurda yürüyüş keyfi yaşayacak. İlk yürüyüş 12 Nisan Pazar günü Sülüklü Göl Parkuru ile başlıyor. Hemşerilerimiz ilgili hafta içerisinde Büyükşehir Belediyesi kurumsal internet sayfası üzerinden yürüyüşlere kayıt yaptırabilecekler. Bahar yürüyüşleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nün 241 20 02 numaralı telefonunu da arayabilirler” ifadelerini kullandı.

8 Hafta Sürecek
Sekiz hafta sürecek Doğa Yürüyüşleri’ne hiç katılamamış olan doğa tutkunlarına imkân tanıyabilmek adına, doğaseverler en fazla dört parkura kayıt yaptırılabilecek. İnternet üzerinden devam edecek kayıt işlemlerinin ardından, katılımcıların mail adresine gönderilen kabul ve onay belgelerinin imzalanması gerekecek. İşlemleri tamamlanan evraklar ilgili hafta içerisinde Perşembe günü, saat 17.30’a kadar, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na teslim edilecek. Yürüyüşler için kontenjan 200 kişi olarak belirlenmiştir. Yürüyüş günü parkur yerine hareket etmek için ise katılımcılar saat 08.30’da Kent Meydanı’nda toplanacak. Saat 09.00’da hareket edilecek.


İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri Takvimi ise şöyle:
12 Nisan Pazar - Sülüklü Göl Parkuru - Akyazı
19 Nisan Pazar - Karagöl - Sultanpınar Yaylası Parkuru – Taraklı
26 Nisan Pazar - Çiğdem Yaylası Parkuru  – Hendek
3 Mayıs Pazar - Çamlıca Gölü Parkuru – Akyazı
10 Mayıs Pazar - Büyük Yayla Parkuru – Hendek
17 Mayıs Pazar - İnönü Ercova Parkuru – Pamukova
24 Mayıs Pazar - Orman Gözetleme Kulesi – Taraklı
31 Mayıs Pazar - Değirmendere Parkuru – Erenler

Yorumlar (0)
0
hafif kar yağışlı