Sakarya’da 105 proje TÜBİTAK'a kabul edildi…

TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B öğrenci proje programlarının sonuçları açıklandı. Sakarya’ öğrencilerinin toplam 105 projesi kabul edildi.

Sakarya 18.05.2022, 21:30 18.05.2022, 21:42
Sakarya’da 105 proje TÜBİTAK'a kabul edildi…
© HENDEK HABER

TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B öğrenci proje programlarının sonuçları açıklandı. Sakaryaöğrencilerinin toplam 105 projesi kabul edildi. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da başarın dan ötürü SUBÜ’yü tebrik etti.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) öğrencilerinin hazırladığı toplam 105 proje, TÜBİTAK’ın ‘2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ ve ‘2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ kapsamında kabul edildi. Teknoloji Fakültesi ve Turizm Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği proje programlarında lisans ve ön lisans düzeyinden 97 proje 2209-A, 8 proje ise 2209-B olarak destek kazandı.

Sakarya’da 105 proje TÜBİTAK'a kabul edildi…

Artan çalışmaların bir sonucu

Proje kültürüne dâhil olan ve bu anlamda desteklenen öğrencilerin yakından takip edilmesi gerektiğini kaydeden TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “SUBÜ öğrencilerinin projelere bu ilgisi özellikle lisans öğrenimi sürecinde araştırma ekosistemine katılmada önemli bir başarı. Bu sürece emek ve katkı veren öğrencilerimizi ve Rektör hocamızı tebrik ediyorum. Birlikte çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise, “Öğrencilerin mezun olmadan önce proje ve girişimcilik kültürünü özümlemesini önemsiyor ve bu anlamda çalışmalarımızı artırıyoruz. Aynı şekilde akademisyenlerimizin de katkısı büyük öneme sahip.  Girişimcilik dersi ve bunun yanı sıra son sınıftaki öğrencilerimizin bitirme çalışmalarının proje olabilecek nitelikte hazırlanmasına özen gösteriyoruz. Başlattığımız bu çalışmaların sonucunu kısa süre içerisinde güzel bir başarıyla almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emek gösteren öğrencilerimizi ve danışman hocalarımızı tebrik ediyorum. Bu ve benzeri fayda üreten çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

Sakarya’da 105 proje TÜBİTAK'a kabul edildi…

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu