Sakarya Yenilenen Yüzüyle Saraçlar Sokak

Büyükşehir Belediyesi Saraçlar Sokak’taki yenileme çalışmalarını tamamladı. SASKİ’ye bağlı ekiplerin yağmursuyu altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından Fen İşleri, sokağın aydınlatma sistemini yeniledi.

Sakarya 10.01.2014, 10:33 10.01.2014, 11:39
Sakarya Yenilenen Yüzüyle Saraçlar Sokak
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Saraçlar Sokak’ta başlattığı yenileme çalışmalarını tamamladı. Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile bir araya gelen bölge esnafı, Saraçlar Sokak’ın altyapı ve aydınlatma sisteminin yenilmesi talebinde bulunmuş, Başkan Toçoğlu da çalışmanın başlatılacağının müjdesini vermişti. Büyükşehir Belediyesi, esnafın isteği doğrultusunda bölgenin yağmursuyu altyapısı ve aydınlatma sistemini yeniledi.

Yeni altyapı ve aydınlatma sistemi

Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Saraçlar Sokak’ta başlattığımız çalışmaları tamamladık. SASKİ’ye bağlı ekiplerimiz bölgede 200 metre uzunluğunda yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi. Ardından eski aydınlatma sistemlerini iptal ederek, Saraçlar Sokak’a modern aydınlatma sistemi yerleştirdik. Çalışmalarımız sonrasında yenilenen yüzüyle Saraçlar Sokak’ın bölge esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu