Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ten Tıp Bayramı Mesajı

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, 14 mart tıp bayramı olması dolayısyla mesaj yayınladı. Vali Büyük mesajında şöyle dedi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ten Tıp Bayramı Mesajı
Yaşadığımız çağdaki gelişmiş ülkelerde, sağlık hizmetleri devletin en öncelikli sorunları arasında yer almaktadır. Sağlık hizmetleri alanında yürütülen çalışmalar ülkelerin gelişmişliği ve kalkınmışlığı bakımından önemli bir göstergedir. Sağlık hizmetlerin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir. Bu bakımdan gerek ülkemizde gerekse ilimizde sağlık alanında önemli çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. 

Vatandaşlarımız da bu hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmaktadırlar. Ülkemiz tıp alanında dünyada yaşanan gelişmelerin gerisinde kalmadığı gibi, hekim ve sağlık çalışanlarımız da sürekli kendilerini yenileyerek geliştirmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında fedakârca çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Mustafa BÜYÜK

                        Vali


Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER