Sakarya Şairler Derneğinden Büyük Şehir’e Stant Polemiği

Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği olarak Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde bizde diğer dernekler gibi Kent Meydanında stant kurabilmek ve etkinliklere katılabilmek için Büyükşehir kültür işleri tarafından yapılan toplantıda talepte bulunduk.

Sakarya Şairler Derneğinden Büyük Şehir’e Stant Polemiği

Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği olarak Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde bizde diğer dernekler gibi Kent Meydanında stant kurabilmek ve etkinliklere katılabilmek için Büyükşehir kültür işleri tarafından yapılan toplantıda talepte bulunduk. Israrlarımıza rağmen Kent Meydanında sadece hemşeri derneklerine stant kurma hakkı verildiği diğer hiçbir derneğin yer alamayacağı için Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneğine bu kapsamda yer veremeyecekleri tarafımıza bildirildi. Ancak görülmektedir ki hemşeri dernekleri yanı sıra bir çok dernek bu etkinliklere stant açarak katılmaktadır.


Dernek olarak amacımız Sakaryalı yazar ve şairlerimizi ve onların eserlerini Sakarya halkına tanıtmak yapacağımız kültürel etkinliklerle Sakarya’nın renklerine zenginlik katmaktır. Ama görmekteyiz ki Sakarya ile hemşerilikle alakası olmayan dernekler Sakarya Kent Meydanın da yer alırken  bizler dışlanmış durumdayız. Şairlerimizin şiirlerle Sakarya halkıyla buluşmalarını çok görenler Hacivat karagöz oyunuyla halkı eğlendirdiklerini sanıyorlar.


Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği olarak bizlere karşı yapılan bu ayırımcılığı kınıyoruz.
Kenan Balcı


Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2012, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER