Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Sakarya Gar Meydanında Çalışmaları Sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir meydanlarında çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Gar Meydanı’nın zemini de yenilenmeye başladı.

Sakarya Gar Meydanında Çalışmaları Sürüyor

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir meydanlarında çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Gar Meydanı’nın zemini de yenilenmeye başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar, “Şehrin meydanlarını güzelleştirmeye devam ediyoruz. Gar Meydanı’nda zemin yenilenmeye başladı. Ekiplerimiz granit taşlarını örüyorlar. Ayrıca yaya yollarına küp taşları döşeniyor. Çalışmalar sonuçlandığında Gar Meydanı yeni haliyle Sakarya’mıza çok yakışacak” dedi.
Büyükşehir Belediyesi şehrin gözbebeği meydanlarında çalışmalarına hızla devam ediyor. Orhan Camii Meydan Yolu’nun trafiğe açılmasından sonra Gar Meydanı çalışmaları ile alakalı bir açıklama da Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ali Oktar’dan geldi. Gar Meydanı’nda çalışmaları aksatmadan sürdüklerini belirten ve çalışmalar kapsamında ekiplerin meydan zeminini de yenilemeye başladığını söyleyen Ali Oktar, “Meydanda ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Zeminde granit taşları örülmeye başladı. Ayrıca yaya yolları da küp taşları ile farklılık kazanacak. Meydan zemini haricinde peyzaj çalışmaları ile birlikte meydandaki yeşil alanlar genişleyecek. Otomatik sulama sistemleri kurulacak ve aydınlatmalar yenilenecek. Işık ve ses gösterisinin olduğu bir havuzun da olacağı meydanımızda vatandaşlarımızın dinlenip güzel vakit geçirecekleri oturma grupları da kurulacak. Çalışmalar sonuçlandığında Gar Meydanı yeni haliyle Sakarya’mıza çok yakışacak” diye konuştu.  
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER