Sakarya da Tiyatro Okulu Kuracaklarını Açıkladılar

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tiyatro okulu kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Başkan Toçoğlu, “Seçimlerden önce şehrimize bir tiyatro okulu kazandıracağımıza dair söz vermiştik.

Sakarya 23.01.2013, 10:54 23.01.2013, 12:07
Sakarya da Tiyatro Okulu Kuracaklarını Açıkladılar


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tiyatro okulu kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Başkan Toçoğlu, “Seçimlerden önce şehrimize bir tiyatro okulu kazandıracağımıza dair söz vermiştik. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız bünyesinde şuanda altyapı çalışmaları yapıyoruz. Bu konuda profesyonel tiyatro sanatçılarından destek alacak, özellikle gençlerimizin kültür ve sanat alanında kendilerini geliştirmelerine imkân sağlayacak çalışmalar yapacağız.” dedi. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, tiyatro okulu kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde altyapı çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Zeki Toçoğlu, “29 Mart seçimlerinden önce şehrimizde bir tiyatro okulu kuracağımıza dair söz vermiştik. Adapazarı Kültür Merkezi’nde bir tiyatro salonu bulunuyor. Çalışmaları hızla süren Ofis Sanat Merkezimizde de bir tiyatro salonu oluşturduk. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız bünyesinde şuanda altyapı çalışmaları yapıyoruz. Bu konuda profesyonel tiyatro sanatçılarından destek alacak, özellikle gençlerimizin kültür ve sanat alanında kendilerini geliştirmelerine imkân sağlayacak çalışmalar yapacağız. Şehrimize tiyatro okulu kazandırarak, tiyatroya ilgili gençlerin teorik ve pratik gelişimlerine katkı sağlamak ve ilerde bir şehir tiyatrosu oluşturabilmek istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak imar, çevre ve fen işlerine ne kadar önem veriyorsak kültür sanat faaliyetlerine de aynı oranda önem veriyor, kültür ve sanatın her alanında faydalı hizmetleri hemşerilerimizle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek.” ifadelerini kullandı. 

Sanat Merkezleri Açılışa Hazırlanıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kültür sanat hayatını renklendirecek Ofis Sanat Merkezi çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Harabe görüntüsü ile Sakarya’ya yakışmayan Eski TMO Binası’nın aslına uygun restore edilerek modern birer Sanat Merkezi’ne dönüştürülmesi için yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 5230 metrekare alana sahip Ofis Sanat Merkezi’nde cep sinema ve tiyatro salonu ile kafeterya, kitapçı, SAMEK satış ofisi ve sergi salonu yer alıyor. OSM’de inşa edilen tiyatro salonunda tiyatro okulu kurulacak.

Yorumlar (0)
29
açık