Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Sakarya da suyuma sahip çıkıyorum projesi

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile tasarruf protokolü imzaladı.

Sakarya da suyuma sahip çıkıyorum projesi
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile tasarruf protokolü imzaladı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek “Suyuma Sahip Çıkıyorum” projesi ile Sakarya ve ilçelerinde bulunan okul ve camilerde su tasarrufu sağlanacak. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, kullanım kaynaklı israfı önlemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile “Suyuma Sahip Çıkıyorum” protokolü imzalandı. Toplantıya, Vali Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Müftüsü İlyas Serenli, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Müftüleri, Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ yöneticileri katıldı.

Su tasarrufu sağlanacak

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Dünya’nın her bölgesinde su ile ilgilenen kuruluşlar, Dünya Su Günü sebebiyle belirli uygulamalar gerçekleştiriyor. Küresel iklim değişikliği göz önüne alındığında Dünya ve ülkemiz genelinde su yönetimini çok ciddi riskler bekliyor. Yaptığımız çalışmalar sonucunda “Suyuma Sahip Çıkıyorum” projesiyle Dünya Su Günü’nü kutlamaya hazırlanıyoruz. Protokol konusunda İl Milli Eğitim Müdürü ve İl Müftümüz ile istişareler yaptık. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak, okul ve camilerimizde kontrolsüz su kullanımını önlemeyi amaçlıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Müftülüğümüzün belirleyeceği okul ve camilerde projenin uygulaması gerçekleştirilecek. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek proje ile Sapanca Gölü’nden temin ettiğimiz suyu korumak adına önemli bir adım atmış olacağız. Desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Mustafa Büyük’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kulandı.

Su kaçakları önlenecek

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in konuşmasının ardından Abone İşleri Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem, “Suyuma Sahip Çıkıyorum” projesi kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetleri anlattı. Çiğdem, “İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği okul ve camilerde bulunan çeşme ve su tesisatlarına takılacak aparatlar ile su kaçaklarını önemiş olacağız. SASKİ olarak projenin alt yapısını hazırladık” dedi. Protokol imza töreninde konuş

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER