Sakarya da Kudüs Fotoğraf Sergisi AKM’de açıldı

Fotoğraf Sanatçısı Aykut İnce, AKM Sergi Salonu’nda “Kutsallığın Başkenti Kudüs” isimli bir sergi açtı.

Sakarya 26.12.2012, 01:35 26.12.2012, 02:39
Sakarya da Kudüs Fotoğraf Sergisi AKM’de açıldı
Fotoğraf Sanatçısı Aykut İnce, AKM Sergi Salonu’nda “Kutsallığın Başkenti Kudüs” isimli bir sergi açtı. Sergi açılışına Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Sergi açılışını yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Aykut İnce’yi tebrik etti. 

Başkanvekili Kılıç, “Kudüs’ün önemini her fotoğrafta yansıtan Sayın İnce’ye teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Fotoğraf Sanatçısı Aykut İnce, “Bilim ve sanat birlikte doğru çalıştıkları takdirde medeniyetleri kurarlar. Kudüs’ün İslam Dünyası’nda bu düzeyde fotoğraflanmış bir çalışması yoktu. Sergimiz ile toplumumuzun Kudüs hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve fotoğraf sanatının toplumda yaygınlaşmasını sağlayacak düşünceleri tetiklemesi amacı ile açtık. Sergimize ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Son olarak konuşan Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ise, “Aykut İnce, yıllarca Orman Endüstri Mühendisliği bölümünde çalıştı. İsteyen insanın farklı alanlarda da başarısını ve hizmetini sunabileceğinin ispatı olarak fotoğraf sanatına ilgi gösterdi. Kendisini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Beraberindekilerle daha sonra sergiyi gezen Başkanvekili Kılıç, eserleri tek tek inceledi. Kutsallığın Başkenti Kudüs Sergisi, 28 Aralık Cuma gününe kadar Sakaryalı sanatseverleri bekliyor.Yorumlar (0)
29
açık