Sakarya'da Hafriyat firmalarına yakın takip

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, hafriyat firmaları temsilcilerine yönelik gerçekleştirilen toplantıda, “Çevreyi kirletecek her türlü düzensiz çalışmalara müsaade etmedik, etmeyeceğiz.

Sakarya 03.01.2013, 13:16 03.05.2018, 00:21
Sakarya'da  Hafriyat firmalarına yakın takip
Hafriyat firmalarına yakın takip

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, hafriyat firmaları temsilcilerine yönelik gerçekleştirilen toplantıda, “Çevreyi kirletecek her türlü düzensiz çalışmalara müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Hafriyat toprağıyla inşaat ve yıkıntı atığı taşıyan araçlara araç takip sisteminin uygulanmasına karar verildi. Mart ayına kadar tüm araçlar bu sisteme dâhil edilecek.” dedi. 
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, “Hafriyat Toprağı İnşaat Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi Ve Araç Takip Sistemi” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, Çevre Uzmanı M. Yücel İnce ve hafriyat firmaları temsilcileri katıldı. 
 
Denetleme Yetkisi Büyükşehir’de
 
Toplantıda konuşan Vahit Çomoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak çevre kontrolüne her zaman önem verdik. Bugüne kadar Sakarya’da çevre kirliliğine karşı ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Artık yeni bir sistem daha kurarak, hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıklarını taşımak isteyen kişi ve ya kuruluşların Büyükşehir Belediyesi’nin araç takip sistemine dâhil olmasını zorunlu tutuyoruz. Büyükşehir Belediyemizce uydu takip sistemi ile ilgili teknik ve idari çalışmalar tamamlanmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, her toplantıda Sakarya’ya gelecek yatırımcıya destek olunacağını belirtip, ayrıca çevremizi olumsuz etkileyecek yatırımlara da kapımızın kapalı olduğunu ifade etmiştir. Biz de şehrimize karşı olan sorumluluğumuz çerçevesinde yeni uygulamaya başlıyoruz.” diye konuştu. 
 
Mart ayına kadar süre
 
Araç takip sistemine geçmenin şart olduğunun altını çizen Vahit Çomoğlu, “1 Ocak 2013 tarihinden itibaren alınacak hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izin belgesi için kişi ve kuruluşlardan Büyükşehir Belediyesi sistemi ile uyumlu hafriyat firmalarına tebliğ ettiğimiz şartnameye uygun araç takip sistemine geçilme şartı aranacaktır. Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izni alacak kişi ve kuruluşlar en geç 1 Mart 2013 tarihine kadar Büyükşehir Belediyemiz araç takip sistemine dâhil olmak zorundadır.” ifadelerini kullandı. 
Yorumlar (0)
13
açık