Sakarya da Enerji tasarrufuna güneş desteği

Sakaryalı firma Elektrotek tarafından düzenlenen “Güneş Enerjisi ve Uygulamaları” konulu seminer; SAÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Sakarya 21.01.2013, 09:39 21.01.2013, 10:50
Sakarya da Enerji tasarrufuna güneş desteği
 Güneş zengini Türkiye için büyük fırsatlar ortaya çıktı
 
Enerji tasarrufuna güneş desteği…
 
Sakaryalı firma Elektrotek tarafından düzenlenen “Güneş Enerjisi ve Uygulamaları” konulu seminer; SAÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
 
Artık elektrik üretimi çok kolay


Sektörde buluşma günleri kapsamında Sakaryalı firma Elektrotek Şirketi tarafından gerçekleştirilen seminerlerin dördüncüsü; “Güneş Enerjisi ve Uygulamaları” konusuyla SAÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Seminerde ayrıca; Marmara kalkınma ajansının Kobilere yapılacak olan destekleri ile ilgili bilgiler de verilerek, bu destekler ile Kobilerin enerji ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamaları mümkün olduğu belirtildi.
 
Tavuk üreticileri de yararlanabilecek


Seminer hakkında bilgi veren Elektrotek A.Ş. Genel Müdürü Erhan Kahveci; desteklerden Tavuk üreticilerinin de faydalanması gerektiğini belirterek; “Tavuk üreticilerinin en önemli maliyetlerinden biri olan elektrik enerjisi giderleri  güneş enerjisi sistemlerin kurulmasıyla sorun olmaktan çıkacaktır. Yine tarım sektöründe seracılar ve sulama için su pompaları kullanıcılarının enerji giderlerini azaltmanın yolu enerji üretimi yapılarak ortadan kalkacaktır. Yenilenebilir enerji  yatırımlara bankaların da iki yıl geri ödemesiz 7 yılda ödemek üzere kredi verme imkanlarını güneş enerjisi uygulamaları için kullandırtabileceklerdir.
 
Ülkemiz güneş açısından çok zengin


Alternatif enerji kaynaklarının başında gelen güneş enerjisi çözümleri gün geçtikçe önem kazandığını dile getiren Elektrotek A.Ş. Genel Müdürü Erhan Kahveci; “Güneş açısından çok zengin olan ülkemizde bu konu daha iyi değerlenmelidir. Avrupa ülkelerinden bir çoğu güneş açısından ülkemize göre çok daha fakir olmalarına rağmen  güneş enerji sistemlerine yatırım yapıp enerji üretmekteler. Bizim Kobilerimiz, yatırımcılarımız güneş enerji sistemleri yatırımlarında ülkemizin avantajını düşünüp hızlı hareket etmeleri kazançları açısından doğru olacaktır. Her yatırımcıya rekabet avantajı sağlayacaktır” dedi.
Yorumlar (0)
29
açık