banner194

Sakarya Büyükşehir’den Muhteşem Projeler

Büyükşehir Belediyesi Eski Terminal’in bulunduğu alana Aile ve Sosyal Gelişim Merkezi inşa ediyor. Başkan Zeki Toçoğlu, projenin detaylarını da kamuoyuyla paylaştı.

Sakarya Büyükşehir’den Muhteşem Projeler
banner180
Büyükşehir Belediyesi Eski Terminal’in bulunduğu alana Aile ve Sosyal Gelişim Merkezi inşa ediyor. Başkan Zeki Toçoğlu, projenin detaylarını da kamuoyuyla paylaştı. Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışının çağdaş dünya standartlarına uygun en güzel örneğini Sakaryalı hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Sosyal gelişim merkezinde, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, engellilere dönük önemli çalışmalar hayata geçirilecek. Merkezimiz özellikli mimarisiyle şehrimiz için çok özel bir yere sahip olacak. Ekim ayında ihaleye çıkıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Ailenin güçlenmesi için sosyal projeler geliştiriliyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Güney Terminalin olduğu alanda Aile ve Sosyal Gelişim Merkezi inşa ediyor. Toplumun hayat kalitesini daha da arttırmak için aile kurumumun çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Zeki Toçoğlu, “Güçlü toplum olmanın yolu ailede başlar. Bize düşen aile kurumunu ayakta tutmak ve geleceğimizin sahibi yeni nesillerin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine ön ayak olmaktır. Bizler, değişen dünya şartları karşısında aile kurumunun zayıflamaması, bilakis güçlenmesi için yeni sosyal projeler üretiyoruz. Bu kapsamda inşa edeceğimiz Sosyal Gelişim Merkezi, farklı mimarisiyle şehrimiz için çok özel bir yere sahip olacak ve herkesin beğenisini kazanacak. Bu yapıda psikologlar, sosyologlar, sosyal hizmet uzmanları, spor öğretmenleri ve sanat eğitimi verecek alanında uzman kişiler görev alacak. Toplumsal sorunlara karşı sosyal politikalar geliştirilecek.” diye konuştu. 

Ekim ayında ihaleye çıkıyoruz


Sosyal Gelişim Merkezi’nin ihalesinin Ekim ayında yapılacağının müjdesini de veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin her alanda daha çok mesafeler alması ve çağdaş kentler seviyesine yükselmesi için projeler üretmeye devam ediyor, yoğun bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sorumluluk alanımızın içerisindeki tüm aileler, bireyler ve engelli kardeşlerimiz bizim için çok önemlidir. İşte bu sebeple, Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal hizmetler alanında önemli bir çalışmayı daha hayata geçiriyoruz. Aile ve sosyal gelişim merkezimizin içinde Aile iletişim seminerleri, aile ve çocuk kulüpleri, Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Yaşlı Hizmet Birimi de yer alacak. Projenin ihalesine Ekim ayında çıkıyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2012, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER