Hendek Büyük Kutsallar Kurbanlık Banner
banner194

Sakarya Büyükşehir Meclisi 2. Oturumu Yapıldı

Büyükşehir Meclisi 2. Oturumu Yapıldı Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Meclisi 2. Oturumu Yapıldı
Gündemin 38. maddesinde yer alan 2012 yılı bütçe kesin hesabı tek tek okunarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı ikinci oturumu yapıldı. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'nin başkanlık ettiği toplantı gündeminin kalan 6 maddesi görüşüldü. Gündemin 3 maddesi imar ve bayındırlık komisyonuna havale edilirken, 2 madde ittifakla gündemden düşürülerek ilgili dairelere iade edildi.

Bütçe Kesin Hesabı

Meclis Gündeminin son maddesi olan 38. maddede 2012 yılı bütçe kesin hesabı tek tek okunarak oylandı. "Bütçe dışı herhangi bir kaynağa başvurulmadığı ve yapılan giderlerin bütçede öngörüldüğü şekilde gerçekleştiği, tahminleri aşan harcamalar için gerekli yasal kararların alındığı" sonucu okundu. 38. madde içinde yer alan tüm maddelerin tek tek okunduğu oylamada, maddelere MHP grubu ret, AK Parti grubu kabul oyu verdi ve 38. madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 10 Haziran Pazartesi saat 14.00'da yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER