Sakarya Büyükşehir de S Plaka Meclis Gündeminde

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu servis araçlarına yönelik uygulanacak “S” plaka uygulamasını içeren maddenin Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda görüşüleceğini açıkladı.

Sakarya 11.01.2013, 11:41 11.01.2013, 12:44
Sakarya Büyükşehir de S Plaka Meclis Gündeminde
 S Plaka Meclis Gündeminde

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu servis araçlarına yönelik uygulanacak “S” plaka uygulamasını içeren maddenin Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda görüşüleceğini açıkladı. Yolcu, “Servis taşımacılığının geliştirilmesi, disiplin altına alınması ve esnafımızın haklarının korunması maksadıyla esnaflarımızla istişare edilerek hazırlanan gündem maddesi meclisimizde görüşülecek. Karar uyarınca şehrimizde çalışan servis araçları kayıt altına alınmış olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Meclis Toplantısı 14 Ocak Pazartesi günü toplanıyor. 40 maddeden oluşan Meclis Gündeminin 35. maddesi ise servis araçlarına “S” plaka uygulamasını içeriyor. Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, “Servis taşımacılığının geliştirilmesi ve disiplin altına alınması, korsan taşımacılığın önlenmesi ve fiilen çalışmakta olan esnafımızın haklarının korunması maksadıyla sınırlı “S” plaka uygulamasını ve servis taşımacılığı yapan esnafımızın bu sistem içinde ödeyeceği plaka bedelinin tespit edilmesini içeren 35. madde, Meclis Toplantısı’nda görüşülecek.” diye konuştu. 

2 bin adet 


Meclis’te çıkacak karar uyarınca Sakarya’da çalışan servis araçlarının kayıt altına alınacağını belirten İsmail Yolcu, “Öğrenci Servis Yönetmeliği’ne göre uygulanan esaslar uyarınca servis araçlarımızı kayıt altına alacağız. Plaka sayısı başlangıç olarak 2 bin adet belirlendi. Bu sistemin esaslarını esnaflarımızla görüşerek belirledik. Esnafımıza rağmen herhangi farklı bir şey uygulanmayacak” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
29
açık