banner194

Sakarya Akçay Barajı ihaleye çıkıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ tarafından Pamukova Eskiyayla Havzası’nda yapılacak olan Akçay Barajı’nın ihale tarihini açıkladı.

Sakarya Akçay Barajı ihaleye çıkıyor
Sakarya için en büyük projelerden biri olan Akçay Barajı ihaleye çıkıyor

Büyükşehir’den Büyük Yatırım

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ tarafından Pamukova Eskiyayla Havzası’nda yapılacak olan Akçay Barajı’nın ihale tarihini açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Memleketimize yeni bir baraj kazandırmak üzere 30 Nisan’da ihaleye çıkıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza atarak nasıl ki HES Santrali’ni hayata geçirdiyse yeni bir içmesuyu barajını da şehrimize kazandıracaktır. Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Baraj Yapıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’da bir ilki daha gerçekleştiriyor, Akçay Barajı Projesini hayata geçiriyor. Başkan Zeki Toçoğlu, “Bilindiği gibi şehrimiz Sapanca Gölü’nü tek su kaynağı olarak kullanmaktadır. Ancak zaman zaman Sapanca Gölü’nde meydana gelen riskler ve geleceğe yönelik nüfus artışı düşünüldüğünde şehrimizin yeni su kaynaklarına ihtiyacı olduğu aşikârdır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Akçay Deresi üzerine bir baraj kurmayı planladığımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Akçay Barajı ihale tarihi kesinleşti.” diye konuştu.

İhale tarihi 30 Nisan


İhale tarihini kamuoyu ile paylaşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya’mıza yeni bir baraj kazandırmak üzere 30 Nisan’da ihaleye çıkıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir ilke imza atarak nasıl ki HES Santrali’ni hayata geçirdiyse yeni bir içmesuyu barajını da şehrimize kazandıracaktır. Hayırlı olsun. İnşallah Akçay Barajı’nı kısa sürede tamamlayıp Sapanca Gölü’ne alternatif kendi cazibesiyle akacak içmesuyunu çeşmelere ulaştıracağız. Genel Müdürümüz Rüstem Keleş başta olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2013, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER