Sağlıklı Nesiller İçin…

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında düzenlenen diş tarama muayenesine katılan öğrenciler ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Her yıl düzenli olarak düzenlediğimiz diş taramaları ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimine katkıda bulunuyoruz. Yarının büyükleri çocuklarımızın sağlıklı yaşaması, üzerinde önemle durduğumuz konuların başında geliyor” dedi

Sakarya 09.12.2013, 10:59 09.12.2013, 12:02
Sağlıklı Nesiller İçin…

 
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 22 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında kutlanan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen diş taraması etkinliğini ziyaret etti. Atatürk İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen muayene sonrası minikler ile sohbet eden Başkan Toçoğlu, diş taramasından geçen öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Sağlık her şeyden önemlidir Ağız ve Diş Sağlığı haftası kapsamında gelecek nesillerin sağlığı için önemli çalışmalar yapıldığını belirten Başkan Toçoğlu, “Ağız ve diş sağlığı gibi önemli bir konuda bilinç kazanımı, çocukluk çağlarındaki alışkanlıklar ile yetişkinliğe taşınır. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen diş taramalarıyla çocuklarımızın sağlıklı gelişimine katkıda bulunuyoruz. Yarının büyükleri çocuklarımızın sağlıklı yaşaması, üzerinde önemle durduğumuz hassas konuların başında geliyor. Çünkü biliyoruz ki sağlıklı bireylerden oluşan toplumlar geleceğe güvenle bakabilirler” diye konuştu.

Her yıl düzenliyoruz Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen diş taramaları hakkında bilgi veren Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun da destekleriyle her yıl diş taraması uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca öğrencilerimizi bu konuda daha da bilinçlendirmek için eğitimler veriyoruz. Anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz diş taramaları vesilesiyle yaklaşık bin öğrencimiz her yıl hizmetimizden faydalanabiliyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu