Motosiklet ve bisiklet denetimleri yapılacak

Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Çark Caddesinde artan motorlu araç ve bisiklet kullanımının önüne geçmek için denetimler gerçekleştirilecek.

Sakarya 28.03.2022, 17:44 28.03.2022, 17:51
Motosiklet ve bisiklet denetimleri yapılacak
© HENDEK HABER

Çark Caddesi’nde motosiklet ve bisiklet denetimleri yapılacak

Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Çark Caddesinde artan motorlu araç ve bisiklet kullanımının önüne geçmek için denetimler gerçekleştirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle Çark Caddesinde motorlu araç ve bisiklet kullanımının önüne geçmek için denetimler yapılacak. Çark Caddesi’nde havaların ısınmasıyla birlikte artan bisiklet ve motorlu araçların kullanılmaması için sürücülere uyarılar yapılacak. Haftanın 2 günü gerçekleştirilecek denetimlerle vatandaşların güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri hedefleniyor. 

İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle

Konuyla ilgili Zabıta Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada vatandaşların refahı ve huzuru için çalışmaların devam ettiği ifade edilerek, “Araç trafiğine kapalı olan Çark Caddesi’nde havaların ısınmasıyla birlikte bisiklet ve motorlu araç kullanımında artış gözlenmiştir. Vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak, huzur ve refahını temin etmek için İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle denetimlerimizi başlatıyoruz” denildi.

Haftada 2 gün denetim

Denetimlerin haftada 2 gün olacağına yer verilen açıklamada, ilk olarak uyarıların yapılacağı ardından ise 5327 Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlemlerin gerçekleştirileceği belirtildi. Araç trafiğine kapalı olan Çark Caddesi’nde bisiklet ve motorlu araçlarla seyahat etmenin tehlikeli ve yasak olduğu dile getirilerek, vatandaşlara hassasiyet çağrısında bulunuldu.
 

Yorumlar (5)
Volkan 2 ay önce
Motorlu araçlar tamamda,bisiklet ne alaka.
İsmail Ateş 2 ay önce
motor seslerine rahatsızlığımdan 112yi aramaktan gına geldi kimse görevini yapmıyor kimin ne hakkı var milleti rahatsız etmeye plaka verip arıyorum yine sokakta geziyor en sonunda cimer i arayacam
Volkan-Yasemin Kandil 2 ay önce
Motorlu araçlar tamamda, bisiklet ne alaka.Bisiklet kullanımına karışamaz sınız.
Mustafa Akın 2 ay önce
Hendekte ne kadar doğan şahin honda civic araç varsa hepsi egzos kontrolü de yapılsın , yeter artık gaza bastığında ortalık inliyor
Hakkı Özbakır 2 ay önce
Yapında şu öküz gibi bögüren motorları toplayın millet işten geliyo uyuyamiyo
15
açık