banner194
banner194

MHP engellilerin yanında

MHP engellilerin yanında “ Hayatı paylaşmaya engel yok. “ sloganıyla Kent Park’ta düzenlenen şenlikte MHP’li Yönetim Kurulu üyeleri de Kentpark’a engelli vatandaşları yalnız bırakmadı

 MHP engellilerin yanında


MHP engellilerin yanında
“ Hayatı paylaşmaya engel yok. “ sloganıyla Kent Park’ta düzenlenen  şenlikte MHP’li Yönetim Kurulu üyeleri de Kentpark’a engelli vatandaşları yalnız bırakmadıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yönetim Kurulu Üyeleri Banu Garlı, Nurcan Serdaroğlu ve Selin Akar 10–16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Kent Park’ta düzenlenen Engelliler Şenliği’ne katıldı. Beyazay Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği ve Ayşe Sadi Ünal Rehabilitasyon Merkezi temsilciliklerini ziyaret eden MHP’li üyeler engelli çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilendi; sorunlarını, isteklerini dinledi.

MESAJ PAYLAŞILDI

MHP’liler daha sonra önemli açıklamalar yaptı ve Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’in mesajını Sakaryalılarla paylaştı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Bugün için bildiğimiz özel durumlu vatandaşlarımızın yalnızca yüzde 2’sinin eğitim şansı elde edebildiği ve yalnızca yüzde 50’sinin okuryazar olduğu. Peki geçtiğimiz bir yılda ne yapıldı yada yapılmadı? Hükümetin 2005 yılında çıkarılan kanun gereği engellilerin erişilebilirliğini sağlamaları için belediyelerde dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına, binalar, yollar, açık alanlar, kültürel ve sportif çalışma mekanlarının uyumu için tanınan yedi 7 yıllık süre dolmak üzere iken yeni bir yasa ile engellilerin erişe bilirliğinin önüne en büyük engeli koyduğu gerçeği hepimizin malumu. Ancak yapılanlar bununla da sınırlı kalmadı.

YASA TEKLİFİ SUNDUK

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak; evrensel bir sorun olan bu konunun parti perspektiflerinin dışında bir yaklaşımla ele alınması gereğine olan inancımızla; mevcut durumun ve sorunların tespiti, çözüm önerileri, denetimi ve yaptırımların takibi, eğitim, istihdam,sağlık, sosyal haklar bakımından gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için gerekli desteği vereceğimizi her platformda açıklamanın ötesinde gereken düzenlemelerle ilgili yasa tekliflerimizi TBMM’ne sunduk. Özel durumlu yakınları için “Ya benimle, ya benden önce” diyenlerin acısını yüreğinde hisseden bizler toplumsal duyarlılığın gelişmesi, devletin koruyuculuğu ve milletin sorumluluğuyla her engeli aşacağımıza inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER