Meydan’da Kafkas Fırtınası

Büyükşehir Belediyesi 20. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen Kafkas Hemşehri Gecesi’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Birbirinden asla kopmayan vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Her kültürün kendi gelenekleriyle kardeşçe yaşadığı Sakarya’mızdaki hemşeri derneklerimize her zaman destek vereceğiz.” dedi.

Sakarya 05.08.2013, 11:57 05.08.2013, 13:03
Meydan’da Kafkas Fırtınası
Kafkas Hemşehri Gecesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen 20. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Sakarya’da yaşayan Kafkaslar, hemşehri gecesinde buluştu.

Gecede ilk olarak konuşan Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı, desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti.

Başkan Toçoğlu’ndan kardeşlik vurgusu

Kafkas Hemşehri Gecesi’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi şehrimiz, her etnik milletten insanımızın barış ve kardeşçe yaşadığı bir huzur coğrafyasıdır. Birbirinden asla kopmayan vatandaşlarımızı tebrik ediyorum.

Her kültürün kendi gelenekleriyle kardeşçe yaşadığı Sakarya’mızdaki hemşeri derneklerimize her zaman destek vereceğiz.” diye konuştu.

Kafkas Dansları Coşturdu

Başkan Toçoğlu’nun konuşmasının ardından Kafkas Dans Ekibi sahne aldı.

Ekip gösterdiği performansla geceye yoğun ilgi gösteren vatandaşları coşturdu. Gösterinin ardından Başkan Toçoğlu, Kafkas Dans Ekibi ile hatıra fotoğraf çektirdi.Yorumlar (0)