Kavşak Düzenlemeleri Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, ana arterlerde kavşak düzenleme ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. KİPA, Ozanlar ve Yazlık kavşaklarında düzenleme çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Serdivan 2. Cadde, Beş Köprü Vakıf ve Serdivan Sakarya Spor Salonu önünde yeni kavşak projelerini hayata geçirecek.

Sakarya 25.11.2013, 11:46 25.11.2013, 12:49
Kavşak Düzenlemeleri Devam Ediyor

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ana arterler üzerinde kavşak düzenleme ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Daha önce Orhangazi, Adnan Menderes Caddeleri ile Yeni Camii Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen dönel kavşak çalışmaları ile ana arterlerdeki trafik akışını büyük ölçüde rahatlatan Büyükşehir Belediyesi, KİPA, Ozanlar ve Yazlık kavşağında başlattığı çalışmalarda da sona geldi. Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, “KİPA kavşağındaki dönüş şeritlerinin sayısını arttırdık. Ahmet Yesevi Caddesi’nden Çevre Yolu’na dönüşler daha akıcı hale getirildi. Şimdi de sinyalize olan KİPA kavşağında sinyalizasyon kaldırılarak dönel kavşak haline getirilecek” şeklinde konuştu.

Ozanlar’a dönel kavşak Yazlık ve Ozanlar kavşağında da çalışmaların devam ettiğini belirten Yolcu, “Yazlık kavşağının Serdivan tarafındaki düzenleme çalışmalarımız tamamlandığında, Yazlık Köprübaşı Mahallesi’ne giriş daha kolay hale gelecek. Ayrıca Ozanlar kavşağında da sinyalizasyon kaldırılarak dönel kavşak haline getirilecek” diye konuştu.

Çalışmalar devam edecek Arterlerde düzenlemelerin devam edeceğini de sözlerine ekleyen Yolcu, “Bu çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Beş Köprü Vakıf önündeki sinyalize kavşakta da bir çalışma başlatılacak. Bu arter üzerinde dönel kavşağa yapılacak. Ayrıca, Serdivan 2. cadde üzerinde ve Sakarya Spor Salonu önünde yapacağımız dönel kavşak ile Spor Salonu, Fatih Koleji, Yazlık mevki ve bu civarda yer alan yerleşim alanlarına giriş ve çıkış daha kolay hale gelecek, Yazlık Kavşağı daha da rahatlamış olacak” dedi.

Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu