Karar çıkarsa Hendek'te içme suyu arıtma tesisi yapılacak

SASKİ’den Yeni Döneme 75 Milyonluk Başlangıç. Büyükşehir Meclisi, 9 Mayıs Pazartesi günü toplanıyor. Toplantıda; SASKİ’nin yeni dönem için planladığı yaklaşık 75 milyonluk proje meclis üyelerinin onayına sunulacak.

Sakarya 09.05.2016, 02:06 09.05.2016, 02:08
Karar çıkarsa Hendek'te içme suyu arıtma tesisi yapılacak

  Büyükşehir Meclisi, 9 Mayıs Pazartesi günü toplanıyor. Toplantıda; SASKİ’nin yeni dönem için planladığı yaklaşık 75 milyonluk proje meclis üyelerinin onayına sunulacak. SASKİ, jeotermal kaynak amaçlı sondaj çalışmaları, içmesuyu temini, arıtma tesisi, şebeke inşaatı ve daha birçok altyapı ve içmesuyu yatırımını yeni dönemde hayata geçirmeyi planlıyor.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 9 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda, saat 14.00’da başlayacak toplantıda 76 gündem maddesi karara bağlanacak. Aralarında nazım imar planı değişiklikleri, ilçe belediyeleri meclis kararları ve imar tadilatları gibi önemli maddelerin yer aldığı gündem kapsamında SASKİ’nin yeni dönemde hayata geçireceği projeler de görüşülecek.

Jeotermal İçin Start Veriliyor


SASKİ’nin son dönemde kamuoyuna duyurduğu jeotermal kaynak amaçlı sondaj çalışmaları başta olmak üzere, içmesuyu temini, arıtma tesisi, şebeke inşaatı ve daha birçok altyapı ve içmesuyu yatırımı için yeni döneme yaklaşık 75 milyonluk başlangıç yapılacak. Meclis üyelerinin proje onayı vermesinin ardından birçok ilçede yeni yatırımlar hayata geçirilecek. Toplantıda görüşülecek yaklaşık 75 milyonluk projeler ise şu şekilde:

Jeotermal Kaynak Amaçlı Derin Sondaj Kuyuları Açılması
Yeşilyurt Grup Köyleri 3 Kısım İçmesuyu Temini İnşaatı
Kocaali İlçesi Yağmursuyu Şebeke ve Kollektör Hattı İnşaatı
Geyve İlçesi Köprübaşı-Bağlarbaşı-Akıncı Mahalleleri İçmesuyu İnşaatı
Kemaliye (Kışlaçay-Boğazköy-Çınardibi) İçmesuyu İnşaatı
Keremali İçmesuyu İsale Hattı İnşaatı
Pamukova Muhtelif Mahalleler İçmesuyu İnşaatı
Taraklı ve Geyve Muhtelif Mahalleler İçmesuyu İnşaatı
Yanık (Sapanca) Kanalizasyon İnşaatı (ilave)
Sapanca Üstköyler Kanalizasyon Şebeke İnşaatı
Hendek Uludere Konmodüler İçmesuyu Arıtma Tesisi yapımı

Yorumlar (0)
23
açık