Kapanan 12 mahalle yolu ulaşıma yeniden açıldı

Sakarya Geneli yağan yoğun kar yağışı sonrasında 16 ilçede devam eden karla mücadele çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunduldu.

Sakarya 17.01.2021, 14:19 17.01.2021, 14:24
Kapanan 12 mahalle yolu ulaşıma yeniden açıldı
© HENDEK HABER

Sakarya Büyükşehir, “17 Ocak Pazar günü sabah 8.30 itibariyle 52 mahalleye ulaşım sağlanıyordu. 13.30 itibariyle 12 mahalle yolunu ulaşıma açıldı. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor” denildi. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile mücadele konusunda aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. 40 iş makinesi ve 100 kişilik bir ekiple teyakkuzda olan Büyükşehir, kapalı olan mahalle yollarında ulaşımı sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. 

Kapanan 12 mahalle yolu ulaşıma yeniden açıldı

Kar lastiği uyarısı

Yoğun kar yağışı görülen ilimizde zorunlu olmadıkça araçları ile yola çıkılmaması gerektiğini ifade eden Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, “Şehrimizde Pazar ve Pazartesi yoğun kar yağışı beklenmekte. Büyükşehir ve ilçe belediye ekipleri yoğun bir şekilde kapalı olan 52 köy yolunun 12 tanesini kullanıma açtı. Ana arterlerde de buzlanmanın önüne geçmek adına tuzlama çalışmalarımız devam ediyor. Kış lastiği olmayan araçlar trafikte önemli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. Mal kayıplarının yangında can kayıplarına yaşanmasına kapı aralayacak bu araçlarla seyahat edilmemesi hususunda ayrıca bir hassasiyet beklediğimizi tüm vatandaşlarımıza duyuruyoruz” denildi.

12 mahalle yolu açıldı

Kapalı olan mahalle yollarında çalışmalar devam ettiğine yer verilen açıklamada, “İlçelerde yoğun kar yağışı sebebiyle 52 tane kapalı mahalle yolunun 12’si kullanıma açıldı. Açılan yolların tekrar kapanmaması için ekiplerimiz yoğun bir çalışma sürdürüyor. AFAD ve Sağlık İl Müdürlüğünden gelen ihbarlar doğrultusunda öncelik durumuna göre tüm ilçelerimizde ekiplerimiz çalışmalarına devam etmektedir.”
 

Yorumlar (2)
Nurettin Ayar 1 yıl önce
Rasim paşa mahallesi hiç ugramazlar zaten
Sami Kazın 1 yıl önce
Neresi açıldı hantekde yol yok nerede bu devlet
7
az bulutlu